برترین فریمورکهای 2021

برترین فریمورکهای 2021

"دنیای توسعه وب دائماً در حال تغییر است و درک این که این تغییرات به کدام سمت حرکت می کنند بسیار مهم است. برای کمک به شما در به روز نگه داشتن آخرین روندها ، ما تصمیم گرفتیم در سال 2021 مجموعه ای از محبوب ترین فریمورکهای توسعه وب را ایجاد کنیم. امیدواریم این کار انتخاب شما را ساده تر کند."

در حال حاضر تعداد زیادی از فریمورکهای توسعه وب در دسترس است و این مقدار متنوع حتی گاهی اوقات باتجربه ترین توسعه دهندگان را نیز گیج می کند. وب سایت آینده شما و نحوه کار و ظاهر آن تا حد زیادی به آنچه دقیقاً به عنوان فریمورک انتخاب می کنید بستگی دارد.

 

Angular.JS یکی از محبوب ترین فریمورکهای منبع باز جاوا اسکریپت است که توسط Google پشتیبانی می شود. علاوه بر کتابخانه استاندارد غنی ، کاربران پسوندهای زیادی برای آن نوشته اند. با این حال ، استفاده از MVC یکی از ویژگی های متمایز منحصر به فرد در این فریمورک است.

بیشتر بدانید : کدام فریمورک های جاوااسکریپت(Angular ,Vue ,React)بهتر است؟

Angular.JS ترکیبی شگفت انگیز از یک آستانه ورود کم و یک مجموعه ویژگی غنی را فراهم می کند. برای شروع نوشتن برنامه های کوچک روی آن ، به چند ساعت وقت آزاد نیاز دارید. با این وجود ، مطالعه تمام توانایی های آن و یادگیری استفاده از آنها ماه ها طول می کشد.

Angular.JS از Ajax ، مدیریت ساختار DOM ، انیمیشن ، الگوها ، مسیریابی و سایر ویژگی ها پشتیبانی می کند. فریمورک قدرتمند و عملکرد غنی آن کاربردهای بیشتری را در برنامه های وب پیدا می کند.

 

لاراول یک فریمورک برنامه وب با علائم گویا و ظریف است. لاراول یک راه حل کامل برای توسعه دهندگان back-end و front-end است. بسیاری از کارشناسان مستندات این پلتفرم را تقریباً کامل می دانند.

 

بیشتر بدانید :7 نکته برای یادگیری موثرتر لاراول

ویژگی های اصلی فریمورک:

  • یک جمع کننده اسکریپت داخلی و SCSS دارد

  • ماژول های لازم به عنوان بسته های ارائه دهنده خدمات متصل می شوند

  • لاراول از یک الگوی قابل توجه Blade استفاده می کند ، که به کاربران امکان می دهد برش صفحه وب را از کد PHP جدا کنند

  • ذخیره سازی ، کار با ذخیره سازی پرونده ، کار با پایگاه های داده مختلف

  • ترتبیب وظایف ، برنامه ریزی وظایف ، کنسول ، کار با SSH

  • WebSockets برای ایجاد برنامه های تعاملی واقعی پشتیبانی می کند

  • پشتیبانی چند زبانه: به راحتی هر زبانی را به ترجمه های موجود در بسته لاراول لانگ اضافه کنید

  • امکانات انعطاف پذیر برای نوشتن REST API.

لاراول به طور مداوم در حال بهبود است و دائم با قابلیت های مدرن همگام میشود. در یادگیری لاراول ، هرگز از دنیای توسعه وب عقب نخواهید ماند. نکته اصلی این است که روی هیچ نسخه فریمورکی خاصی تمرکز نکنید بلکه همراه با آن پیش بروید.

React.js یکی از محبوب ترین کتابخانه ها است که برای ایجاد راه حل های پیچیده فرانت اند استفاده می شود. در سال 2013 در فیس بوک معرفی شد و خیلی سریع محبوبیت پیدا کرد. امروزه بسیاری از شرکت های معروف از جمله اینستاگرام ، AirBnB ، eBay ، Netflix ، Yahoo و دیگران از آن در تولید استفاده می کنند.

React مبتنی بر این مفهوم است که رابط کاربری را به قسمتهای خودبخود جداگانه تقسیم می کند - اجزایی که برای نگهداری و گسترش بسیار ساده هستند. حتی می توانید اجزای جداگانه ایجاد کنید و سپس از آنها در پروژه های مختلف استفاده کنید و آنها را به راحتی از یک پروژه به پروژه دیگر منتقل کنید.

آزادی عمل به شما امکان می دهد از تعداد زیادی روش برای ساخت برنامه ها (redux ، mobx و سایر موارد) استفاده کنید یکی از ویژگی های اصلی React.js است.

یک فریمورک تمام عیار و چند سطحی است که برای ساخت برنامه های وب با استفاده از پایگاه داده طراحی شده و براساس معماری MVC ساخته شده است. از زمان ظاهر شدن ، این فریمورک به سرعت به یکی از قدرتمندترین ابزارهای مورد استفاده برای ایجاد برنامه های وب برای راه اندازی و انواع وب سایت ها تبدیل شده است.

مزیت اصلی فریمورک Ruby on Rails سرعت توسعه است. در وهله اول ، سرعت توسعه بالا توسط مجموعه گسترده ای از ابزارهای استاندارد RoR آماده استفاده ، که مجموعه عظیمی از راه حل های از قبل ایجاد شده در جامعه است.

استانداردهای افزودن پرونده به پروژه ، استانداردهای نوشتن کد در پروژه و قوانین کلی برنامه نویسی در Ruby on Rails می توانند هر پروژه را در بیشترین حد ممکن سازماندهی کنند. با توجه به این رویکرد ، پروژه بسیار قابل فهم می شود و تازه واردان می توانند به سرعت و بدون تأخیر به هر پروژه ای بپیوندند.

بستر ASP.NET MVC فریمورکی است که برای ایجاد وب سایت ها و برنامه های وب با اجرای الگوی MVC طراحی شده است. رمزگذاران این فناوری را برای راحتی ، انعطاف پذیری و کاربرد گسترده آن دوست دارند.

 

این فریمورک یک مدل کدگذاری بسیار کارآمد را ارائه می دهد ، که به کاربران امکان می دهد معماری کد خالص تریاز طریق آزمایش ایجاد کنند واز تمام مزایای ASP.NET پشتیبانی می کنند.

با توجه به همه این ویژگی ها ، مفهوم مسئولیت مشترک اجرا می شود. در نتیجه ، مدیریت پروژه بر روی اجزای جداگانه آسانتر است.

جنگو یک چارچوب برنامه وب پایتون است. سیستم های وب Django از یک یا چند برنامه ساخته شده اند که قابل جدا شدن و اتصال باشند. با توجه به عملکرد این فریمورک ، معماری ان به طور قابل توجهی با برخی دیگر متفاوت است (به عنوان مثال ، Ruby on Rails).

بیشتر بدانید : جنگو یا بهترین فریمورک؟؟

مزایای اصلی:

Speed: Django برای کمک به توسعه دهندگان وب در ایجاد یک برنامه در کمترین زمان ممکن طراحی شده است ، و این راه حل را برای توسعه دهندگانی که مهلت کاری خود را به عنوان اولویت کار خود در نظر می گیرند ، مناسب تر می کند.

محافظت در برابر خطاهای امنیتی که ممکن است پروژه را به خطر بیندازد.

مقیاس پذیری: گزینه خوبی برای کار در پروژه هایی با هدف بازدید بالای وب سایت است.

چارچوب توسعه وب Node.js یکی از هسته های اصلی ساخت بسیاری از فریمورکهای معروف دیگر مانند Angular ، React و بسیاری دیگر است. ارائه ابزارهای ضروری مانند NPM این زمان اجرا در JavaScript ابزاری را برای ساخت برنامه های همزمان رویداد همزمان فراهم می کند که مقیاس پذیر باشند. این فریمورک توسعه وب به طور گسترده ای پذیرفته شده است و در پشتیبانی زیادی داردکه آن را به یکی از بهترین فریمورک ها برای توسعه وب تبدیل کرده است.

 

امیدواریم این لیست چارچوب برای شما مفید باشد. هر یک از این سیستم عامل ها در نوع خود خوب است ، اما تصمیم نهایی به نفع یک چارچوب توسعه وب خاص باید براساس ویژگی های پروژه خاص شما گرفته شود.

جدا از عملکرد کلی سیستم عامل ، شما همچنین باید ارزیابی کنید که استفاده از برخی ویژگی ها برای رسیدن به یک هدف خاص تا چه حد امکان پذیر است. در این صورت می توانید انتخاب درستی داشته باشید.

 

 

مبنع

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید