7 نکته برای یادگیری موثرتر لاراول

7 نکته برای یادگیری موثرتر لاراول

"با رشد جامعه ، منابع زیادی برای کمک به شما در یادگیری لاراول در دسترس است. عالیه! اما ، چگونه بهترین را انتخاب می کنید؟ بهترین استفاده از وقت شما برای مطالعه یا تماشای کدام یک خواهد بود؟ برای افراد تازه وارد این فریمورک، مطمئن هستیم که این سوالات ذهن شما را به خود مشغول کرده است ، در اینجا هفت نکته برای کمک به شما در یادگیری موثرتر لاراول آورده شده است."

 

برخی از این نکات مختص لاراول خواهد بود ، در حالی که برخی دیگر برای یادگیری هر زبان برنامه نویسی یا فریمورک عمومی تر هستند. بیایید شروع کنیم.

۱- با مستندات رسمی شروع نکنید

اولین چیزی که افراد تازه وارد به طور معمول به آن نگاه می کنند ، اسناد رسمی در سایت Laravel است. اشتباه نکنید !!! مستندات عالی هستند!! اما این انتظار می رود که که شما از اکوسیستم PHP و ابزار مدرن آن از قبل آگاهی داشته باشید. به عنوان نمونه ، اولین بخش از مستندات ، نصب است ، که فقط  شامل "بارگیری و نصب" نیست. شما باید بدانید که چگونه از Composer استفاده کنید. نحوه استفاده از ترمینال یا خط فرمان ، نحوه اجرای دستورات ، نحوه کار سرورهای وب و غیره .

 

2. ابتدا PHP ، OOP ، Terminal و Composer را بیاموزید.

شاید خنده دار به نظر برسد ، اما بیشتر افراد را می بینیم که سعی می کنند لاراول را یاد بگیرند بدون اینکه ابتدا PHP را یاد بگیرند. روند مشابه دیگر کسانی هستند که سعی می کنند بدون یادگیری JavaScript از jQuery استفاده کنند. دست از گول زدن بردارید و با اصول اولیه شروع کنید.

برای شروع یادگیری هر فریمورک مدرن PHP (لاراول ، سیمفونی یا سایر موارد) ، باید در PHP مهارت داشته باشید. و به ویژه برنامه نویسی شی گرا. همه فریمورک ها در حالت OOP نوشته شده اند و شما باید به کلاس ها ، اشیا، ، خصوصیات ، روش ها ، وابستگی ها ، صفات و سایر "کلمات کلیدی" مسلط باشید.

به طور کلی ، به شما توصیه میشود حداقل یک پروژه ساده با PHP ساده و بدون هیچ فریمورکی ایجاد کنید. سپس درک بهتری از PHP خواهید داشت که به شما امکان می دهد عملکردهای داخلی لاراول را با کارآیی بیشتری استفاده کنید.

همچنین ، Composer ، ابزاری که ، PHP را دوباره عالی کرد. دانش Composer به شما کمک می کند تا به طور شایسته ای از وابستگی های لاراول استفاده کنید ، که بخشی اساسی در توسعه مدرن PHP است.

ترمینال یا خط فرمان برای سیستم عامل ویندوز. باز هم ، فریمورک های مدرن PHP برای بسیاری از عملکردها از دستورات استفاده می کنند - تولید کد ، نصب کتابخانه ها ، تغییر تنظیمات ، اجرای استقرار و غیره. شما باید اصول را بدانید.

همه اینها همان مقدار است که شما باید بدانید قبل از شروع کار با لاراول. دیگر به این راحتی ها به نظر نمی رسد ، درست است؟ اما بیایید حرکت کنیم ما تازه با نکاتی شروع می کنیم.

 

3. کتاب ، دوره ,فیلم کدام؟

این احتمالاً مهمترین سوال است: بهترین راه برای یادگیری چیست؟ این یک انتخاب شخصی است ؛ برخی از افراد خوانندگان بهتری هستند ، در حالی که دیگران فیلم ها را ترجیح می دهند. و این خوب است! از خود بپرسید چه چیزی برای شما راحت تر است؟

اطلاعاتی که می خواهید استفاده کنید باید به درستی ساختار یافته باشند. شما نمی توانید فقط از YouTube مقالات یا فیلم های تصادفی بگیرید - این نتیجه مطلوب را به شما نمی دهد. شما نیاز دارید تا نویسنده گام به گام اطلاعات را در یک جریان سازگار توضیح دهد. در غیر این صورت ، ممکن است فکر خود را از دست بدهید و نتوانید دروس بعدی را درک کنید.

به هر حال ، این تفاوت اساسی بین دروس رایگان و غیر رایگان است. برخی می گویند شما می توانید برنامه نویسی را فقط از طریق جستجو در اینترنت بیاموزید زیرا مقدار زیادی اطلاعات به صورت رایگان در دسترس است. که تا حدی درست است ، اما اگر آن مسیر را انتخاب کنید ، باید زمان زیادی را صرف تلاش برای جمع کردن همه آن کنید. دوره ها یا کتابهای پولی اغلب بهترین هستند زیرا اطلاعات به روش مناسبی برای شما آماده می شوند ، بنابراین وقت خود را برای جستجو تلف نمی کنید.

 

4. خواندن را متوقف و شروع به کد زنی کنید

یادگیری هرگونه برنامه نویسی بدون نوشتن کد غیرممکن است. وقت زیادی را به خواندن کتاب یا تماشای فیلم اختصاص ندهید. کد نویسی را هر چه زودتر شروع کنید. در واقع ، پس از اتمام هر درس یا بخش ، بلافاصله آن را در عمل امتحان کنید.

به طور کلی ، به شما توصیه میشود که در طول دوره یادگیری ، یک پروژه آزمایشی ایجاد کنید. این روند نه تنها واقع بینانه تر ، بلکه انگیزه آورتر نیز می شود. بدون داشتن هدف و نتیجه مناسب در ذهن ، ادامه یادگیری نظریه از نظر عاطفی دشوار است.

و اگر فقط کد بنویسید ، با موانعی روبرو خواهید شد و سوالاتی برای پرسیدن خواهید داشت. با داشتن مشکلات و غلبه بر آنها ، به عنوان یک توسعه دهنده رشد می کنید و دانش خود را افزایش می دهید.

 

5.یاد بگیرید که چطور از Google و StackOverflow بهره بگیرید

گرچه این موضوع ارتباط مستقیمی با لاراول ندارد ، اما دانستن آن بسیار مهم است. سوالاتی که با سرچ کردن در گوگل به راحتی پاسخ آن را دریافت می کنید هیچگاه در تالار های پرسش و پاسخ مطرح نکنید!!!!!

از StackOverflow باید به طور مشابه استفاده شود. معمولاً در بین اولین نتایج جستجو و سوال شما لینک هایی از StackOverflow  ظاهر می شود.

این موضوع فقط مربوط به پیدا کردن پاسخ سوالات نیست، شما باید بتوانید سوالات را به روش و سبکی درست بپرسید. معمولاً ، هر شبکه پرسش و پاسخ ، قوانین و انتظارات رفتاری خود را دارد.

 

6. یک کار بلد پیدا کنید

بزرگترین مشکل یادگیری برنامه نویسی عیب یابی در مواردی است که کار نمی کند. بهترین راه حل برای این مشکل درخواست کمک از شخص دیگری است.

کجا باید به دنبال یک مربی باشید؟ در انجمن های پرسش و پاسخ و سایت های معتبر آموزش ، چه حضوری و چه آنلاین. بنابراین اگر کسی را در آنجا پیدا کردید که به نظر می رسد می تواند به شما کمک کند - خجالتی نباشید و با او تماس بگیرید و ازشون کمک بخواهید.

 

7. تسلیم نشوید

همانطور که میدانید ، هنگام برخورد با مشکلی که نمی توانید حل کنید ، کنار گذاشتن یادگیری آسان است. شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد شروع به یادگیری می کنند ، اما فقط تعداد معدودی به توسعه دهندگان حرفه ای تبدیل می شوند. همه رنگین کمان ها و پروانه ها نیستند. مسیر پر از مشکلات ، سوالات دشوار ، ناباوری و تمایل به پرتاب کامپیوتر از پنجره خواهد بود.اما همیشه به یاد داشته باشید که راهی وجود دارد پس ادامه دهید.

 

سرانجام ، صحبت از پیشرفت مداوم ، آخرین توصیه است که بین جلسات یادگیری خود فاصله زمانی طولانی نداشته باشید. به طور مداوم چیز جدیدی یاد بگیرید - هر هفته یا حتی هر روز , زیرا واقعا فراموش میکنید و بازگشت به ریتم قبلی سخت میشود.

 

منبع

 

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید