Cloudflare چیست؟

Cloudflare چیست؟

"این بسیار واضح است که هیچ کس یک وب سایت کند را دوست ندارد. مشکل این است که دلایل زیادی وجود دارد که موجب کند شدن وب سایت شما می شوند و عوامل زیادی در سرعت وب سایت شما تاثیرگذار هستند. این امر موجب زمانبر شدن پیدا کردن راه حل برای افزایش سرعت وب سایت خواهد شد."

 

با این حال، هنگامی که بحث بهینه سازی عملکرد وب سایت مطرح می شود، هیچ راه حلی نزدیک به شبکه های تحویل محتوا (CDNs) نیست. CDN ها از سیستم غیر متمرکز سرورها در سراسر جهان استفاده می کنند تا وب سایت شما را سریعتر از بسیاری از سرویس دهنده های میزبانی وب نمایش دهند. CDN یک راه حل میزبانی نیست، بلکه یک واسطه بین شما و بازدیدکنندگان شماست.

 

کلود فلر چیست؟

کلودفلر (Cloudflare) سرویسی برای افزایش و بهبود عملکرد و کارائی وب سایت و همچنین ارائه خدمات امنیتی است. با استفاده از کلودفلر میزان مصرف پهنای باند و مصرف منابع سایت تا حد زیادی کاهش خواهد یافت و سرعت بارگذاری سایت نیز تا حدی بهبود پیدا خواهد کرد. کلودفلر با نگهداری نسخه های کش شده سایت شما در دیتاسنتر هایی که در مناطق مختلف دارد، محتویات سایت شما را برای هر کاربر از نزدیک ترین سرور به آن کاربر بارگذاری می کند، نه از سرور اصلی و فقط در مواقعی که به اطلاعاتی خاص و داینامیک نیاز باشد به سراغ سرور اصلی خواهد رفت.

کلودفلر داری شبکه بسیار عظیمی از ۱۵۴ دیتاسنتر مختلف در اقصی نقاط جهان می باشد که در عمل بین وب سرور سایت شما و اینترنت قرار می گیرد. در صورتی که یک کاربر یک صفحه وب را درخواست نماید، این درخواست به جای سرور اصلی توسط کلودفلر پاسخ داده خواهد شد و بدین ترتیب حجم اطلاعات مبادله شده بر روی شبکه ی کلودفلر قرار خواهد گرفت.

 

مزایا و معایب کلودفلر چیست ؟

کلودفلر به افزایش عملکرد و سرعت وب سایت شما کمک می کند. علاوه بر این، سرویس هایی مانند شبکه تحویل محتوا((CDN، جلوگیری از حملات DDoS و سرور نام دامنه (DNS) ارائه می دهد. کلودفلر(Cloud Flare) محتوای استاتیک وب سایت شما را پنهان می کند و نتیجه را به سریعترین شکل ممکن در دسترس قرار می دهد.

همچنین، همه محتوای صفحه های استاتیک را برای سرور دانلود می کند و سرور به سرعت نتیجه را برای بازدید کنندگان وب سایت نمایش می دهد. CDN کلودفلر همه محتوای شما را در دیتا سنترهای سراسر جهان ذخیره می کند.

 

مزایای استفاده از کلودفلر

  • فعال سازی CDN و در نتیجه اتصال به نزدیک ترین سرور جهت بارگذاری سایت و میزبانی محتوا

  • فعال بودن ۲۴ ساعته سایت از طریق کش های موجود در سرور های کلودفلر حتی در صورت آفلاین شدن سایت اصلی

  • بهینه سازی سایت و صرفه جویی در پهنای باند مصرفی

  • فشرده سازی کد های Java Script، CSS و HTML و در نهایت سرعت بالاتر

  • افزایش امنیت با جلوگیری از ریکوئست های نا سالم، حملات DDOS Protection و SQL Injection

  • ارائه سیستم آنالیز ترافیک جهت مدیریت بهتر ترافیک ها و بازدید ها

  • قابلیت Purge Cache جهت تازه سازی کش های ذخیره شده

 

معایب

  • احتمال دارد مانع ورود کاربران واقعی سایت شود و آن ها را بلاک کند.

  • گزینه های امنیتی آن محدود است.

  • در صورتی که از هاستینگ اشتراکی استفاده می کنید باید از دسترسی کلودفلر به هاستینگ اشتراکی اطمینان حاصل نمایید.

کلودفلر با صرف اندکی هزینه در دسترس شما قرار خواهد گرفت. البته نسخه رایگان آن هم موجود است. اما نسخه رایگان تنها برای وب سایت های شخصی کاربرد دارد. اگر وب سایت شما پربازدید است از نسخه رایگان استفاده نکنید.

طرح های کلودفلر شامل طرح رایگان (Free)، حرفه ای (Pro)، تجاری (Business) و تخصصی (Enterprise) است. پلن رایگان برای شما گواهی نامه SSL اشتراکی صادر می کند. شما با توجه به نیاز خود می توانید پلن مورد نظر خود را انتخاب و برای فعال سازی آن اقدام نمایید.

طرح Free: برای وب سایت های شخصی توصیه می شود. مزیت این طرح افزایش سرعت باز شدن وب سایت است.

طرح Pro: برای وب سایت ها و وبلاگ های شخصی اما پربازدید مناسب است. تنظیمات امنیتی و سرعت بیشتر نسبت به نوع رایگان، از مزایای این طرح به شمار می رود.

طرح Business: این پلن برای کسب و کارهای اینترنتی بزرگ و سایت های پر بازدید توصیه می شود. طرح تجاری علاوه بر داشتن مزایای دو طرح قبلی، دارای تنظیمات امنیتی کامل تر و فایروال اختصاصی است.

طرحEnterprise: برای سازمان ها و وب سایت های پربازدید توصیه می شود.این پلن دارای تنظیمات امنیتی پیشرفته است.

استفاده از CDN یک راه حل عالی برای اکثر وب سایت ها است. اگر می خواهید زمان بارگذاری وب سایت خود را بهبود ببخشید و آن را در مقابل حفره های امنیتی محافظت کنید، یک CDN می تواند به شما در حل هر دو مورد کمک کند. به علاوه، با کلودفلر شما می توانید به پلان رایگان قابل استفاده در هر وب سایت دسترسی داشته باشید و اگر به ویژگی های بیشتر نیاز دارید، می توانید آن را ارتقا دهید.

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید