XRM چیست؟

XRM چیست؟

"اگر یک کسب و کار حرفه ای یا یک سازمان بزرگ یا کوچک داشته باشید، حتما نام CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری به گوشتان خورده است. CRM که مخفف Customer relationship management است با جمع آوری اطلاعات از مشتریان، نقش موثری در بهبود ارتباط با مشتری و بازاریابی و فروش دارد. اما آیا می دانید مدیریت ارتباط گسترده یا XRM چیست؟!"

به اختصار باید گفت با استفاده از XRM می توانید تکامل مدیریت ارتباطات را تجربه کنید. در واقع XRM به مدیران اجازه می دهد هر گونه ارتباط را مدیریت کنند. برای این که دقیقا متوجه شوید مدیریت ارتباط گسترده چیست و چه تفاوتی با CRM دارد، در این بخش همراه ما باشید تا به زبانی ساده آن را توضیح دهیم.

 

تعریف ساده از مدیریت ارتباط گسترده یا XRM

مدیریت ارتباط گسترده یا XRM را می توان نمونه مدرن و به روز شده واژه CRM دانست که به جای حرف C در آن، X قرار گرفته است. در CRM حرف C نشان دهنده واژه مشتری (Customer) بود؛ در XRM، حرف X از واژه Extended به معنای گسترده آمده و این واژه مخفف Extended relationship management است. البته برخی از منابع هم هستند که حرف X را به معنای Anything یعنی هر چیزی ترجمه می کنند. به همین دلیل در مدیریت ارتباط گسترده ما دیگر فقط با مشتری سر و کار نداریم. بلکه مدیریت ارتباط با هر چیزی از مشتری گرفته تا شرکای تجاری، قراردادها، جزئیات تماس و حتی املاک و مستغلات توسط XRM مدیریت می شوند. در سیستم CRM، مشتریان، محور کلیه فعالیت ها هستند. اما در XRM ، شما صرفا متمرکز بر ارتباط بامشتریان نیستید، بلکه تمامی ارتباطات که برای یک کسب و کار احتیاج هست را می‌توانید مدیریت کنید.

 

قابلیت‌های سیستم XRM

همان‌ طور که اشاره کردیم XRM تنها ارتباط با مشتریان نیست و با ارائه گزینه‌های بیشتر باعث می‌شود کارکنان سطوح مختلف و بخش‌های مختلف سازمان به یکدیگر متصل شوند. از جمله قابلیت‌های نرم افزار XRM می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

  • مدیریت مکاتبات اداری

  • مدیریت دارایی‌ها

  • مدیریت منابع انسانی

  • مدیریت پروژه‌ها

  • مدیریت وظایف

  • مدیریت تامین‌کنندگان

  • مدیریت مشتریان

ایکس ار ام(XRM) یک محصول نیست، بلکه رویکردی استراتژیک برای ایجاد یک سیستم کاملا یکپارچه است که کلیه جوانب و روندهای کسب‌و‌کار در سازمان را به هم متصل و یکپارچه‌سازی می‌کند.

 

7 دلیل برای این که رویکرد XRM شخصی سازی شده داشته باشید

تا اینجا به طور کامل با مدیریت ارتباط گسترده یا XRM آشنا شدیم و مزایای آن را شناختیم. در آخر می خواهیم 7 دلیل اساسی که شما را مجاب به استفاده از این استراتژی می کند، بیان کنیم. 1. XRM شامل ساختار داده ها و فرآیندهای از قبل موجود است که در بیشتر برنامه های تجاری استفاده می شود. بنابراین می تواند یک شروع عالی و ساده برای شما فراهم کند. 2. برای استفاده از XRM دانش خاصی نیاز ندارید؛ چرا که رابط کاربری آن آسان است و داده ها سریع ساخته می شود. 3. مدیریت ارتباط گسترده یا XRM می تواند فرم ها را به راحتی برای شما به شکل استاندارد پیکربندی کند. 4. شما می توانید فرآیندهای جدید مربوط به کسب و کار خود را بدون برنامه ریزی روی این پلتفرم ایجاد کنید. 5. ساختار XRM به گونه ای است که به شما اجازه می دهد سفارشی سازی ها را به طور منظم و مطمئن، مدیریت کنید. 6. این پلتفرم با بسیاری از برنامه های دیگر مایکروسافت مانند Outlook ، Sharepoint ، OneNote و Office 365 و همچنین بسیاری از محصولات شخص ثالث ادغام می شود. در نتیجه یک راه حل قدرتمند با کمترین هزینه توسعه و بیشترین انعطاف خواهید بود. 7. پلتفرم مدیریت ارتباط گسترده یا XRM به توسعه دهندگان امکانات مختلفی را می دهد. پلاگین ها، پورتال ها، یکپارچه سازی ها و هر چیز دیگری که در یک پروژه توسعه سفارشی استاندارد لازم است در اختیار داشته باشید، با این پلتفرم فراهم می شود.

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید