7 نکته ای که قطعا درباره گوگل نمی دانستید

7 نکته ای که قطعا درباره گوگل نمی دانستید

"در این گزارش به بررسی نکاتی در مورد گوگل میپردازیم که احتمالا تا کنون چیزی در مورد آنها نشنیده‌اید."

گوگل که حالا بخشی از شرکت آلفابت شده، دیگر آن موتور جستجوی ساده ای نیست که در روزهای نخستین بوده است. حالا که بنا به تغییرات ساختاری در گوگل دوباره نام این غول اینترنتی بر سر زبان ها افتاده است، بیایید به چند نکته جالب و البته کمتر شناخته شده درباره گوگل بپردازیم.

1. سرمایه گذاری روی گوگل در گاراژ مدیر عامل یوتیوب صورت گرفت!

جالب است بدانید سرگی برین و لری پیج شرکت خود، گوگل را در سال 1998 در گاراژ سوزان وژکیکی سرمایه‌گذاری کردند. و از آن پس بود که سوزان وژکیکی به عنوان یکی از مدیران اجرایی گوگل انتخاب شد تا اینکه بعدها در سال 2014 به مدیر عاملی یوتیوب رسید.

 

2. نخستین نشان های ویژه‌ی گوگل توسط پیج و برین طراحی شد

در 30 اوت 1998، لری پیج و سرگی برین نخستین نشان ویژه گوگل (یا Google Doodle) را در صفحه اصلی این جستجوگر قراردادند؛ که مربوط می شد به شرکت کردن این دو در جشنواره موسیقی Burning Man. از آن پس بود که این نشان ها به یکی از سنت‌های گوگل تبدیل شدند و حالا در مناسبت ها و رویدادهای گوناگون شاهد تغییر لوگوی اصلی هستیم. جالب است بدانید در این سالها بیش از 20 هزار نشان ویژه برای گوگل طراحی شده‌اند.

3. از کار افتادگی گوگل موجب بروز اختلال در اینترنت شد!

در اوت 2013 گوگل با قطعی 2 دقیقه ای روبرو شد و همین مشکل موجب شد تا این صفحه اینترنتی با کاهش 40 درصدی در بازدید مواجه شود. حالا نه تنها این مشکل رفع شده بلکه به یکی از عناصر قدرت گوگل نیز تبدیل شده است. اهمیت گوگل و سرویس هایش تا به آن اندازه است که با بروز کوچکترین قطعی در آنها، اختلال های اینترنتی صورت می گیرد.

4. گوگل به طور رسمی سگ ها را به گربه ها ترجیح می دهد

علاقه‌ی رسمی گوگل به سگ ها چیزی نیست که پنهان باشد. این موضوع به روشنی در مقررات رفتاری این شرکت آمده است: «تمایل گوگل به دوستان مان از خانواده سگ ها، بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ سازمانی ما است. ما به گربه ها علاقه داریم؛ اما در مجموع یک شرکت دوستدار سگ ها هستیم. پس به عنوان یک قائده و قانون کلی، احساس می کنیم گربه هایی که از دفاتر ما بازدید می کنند قدری با استرس مواجه خواهند شد.»

5. یک مار پیتون در دفتر گوگل در نیویورک گم شد!

یک مار پیتون که مربوط به یکی از کارکنان گوگل می شد در اول آوریل 2007 در دفتر این شرکت در شهر نیویورک گم شد و موجب بروز نگرانی در بین کارکنان این دفتر شد. از آنجایی که در این روز گفتن دورغ آوریل مرسوم است، بسیاری از افرادی که این خبر را شنیدند تصور می کردند با یک دروغ آوریل روبرو هستند و آنرا باور نکردند. البته این مار بالاخره پیدا شد و به صاحبش بازگردانده شد.

6. در سال 2009 گوگل از چند بز برای چمن زنی استفاده کرد

در سال 2009، سخنگوی گوگل اعلام کرد که این شرکت بجای استفاده از دستگاه چمن زن، در حال اجاره‌ی چندین راس بز برای چمن زنی است! آنها معتقد بودند این روش برای حفظ محیط زیست مفید است و در کل شیوه هوشمندانه‌ای است.

7. استیو جابز از یکی از مدیران گوگل گلایه داشت

در سال 2008 استیو جابز با ویک گاندوترا تماس گرفت و درباره یکی از اجزای لوگوی این شرکت گلایه ای داشت. جابز درباره رنگ زردی که در دومین حرف O لوگو به کار رفته، گفت:من در حال نگاه کردن به لوگوی گوگل در آیفون خود بودم؛ اما از رنگ زرد دومین O گوگل راضی نیستم. طیف رنگ زردی که در این حرف O استفاده شده درست نیست. به همین خاطر از یکی از همکارانم خواسته ام آن را تا فردا درست کند. از نظر شما این کار مشکلی ندارد؟

و گاندوترا در پاسخ گفت: نه، به هیچ وجه مشکلی نیست.

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید