5 نکته برتر بهره‌وری برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان

5 نکته برتر بهره‌وری برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان

"در این مقاله می‌توانید بهترین نکات بهره‌وری برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان را بیابید."

درک اینکه چگونه می توانید روی کار خود تمرکز کنید ، از میانبرها با استفاده از اتوماسیون استفاده کنید و با عوامل حواس پرتی مقابله کنید ، می تواند به شما در استفاده بیشتر از ساعات کاری کمک کند. در این مجموعه می توانید بهترین نکات مربوط به بهره وری ما را برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان پیدا کنید ، از یافتن بهترین ابزارهای توسعه دهنده گرفته تا وقفه های منظم و رفع موفقیت آمیز حواس پرتی هنگام کار.

 

1. بهترین ویراستار کد را پیدا کنید

بهره وری توسعه دهنده با یک ویرایشگر کد منبع خوب شروع می شود. اگرچه گزینه های بسیار خوبی در بازار وجود دارد ، اما تشخیص اینکه بهترین کدام است دشوار است - همه اینها به اهداف و نیازهای شما بستگی دارد. ارزش دارد ویرایشگرهای مختلف کد را امتحان کنید تا ببینید کدام یک از آنها با گردش کار شما مناسب تر است. در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد ...

از کدام زبان‌های برنامه‌نویسی استفاده می‌کنید. شما به ویرایشگر کدی نیاز دارید که سینتکس‌های های‌لایت شده را برای زبان‌های مورد نیاز شما (حداقل به عنوان پلاگین) ارائه دهد. برخی از ویرایشگرهای کد با های‌لایت کردن سینتکس‌ها، نه تنها برای زبان‌های برنامه‌نویسی بلکه برای تکنولوژی‌های محبوبی مثل React، نیز همراه هستند.

اگر کد خود را برای یک پلت‌فرم اشتراک‌گذاری کد، مثل GitHub یا Bitbucket کامیت می‌کنید، عملکرد داخلی گیت را سودمند خواهید یافت. مثلا Visual Studio Code به شما این امکان را می‌دهد تا مستقیما کار خود را به گیت‌هاب کامیت کنید، بدون اینکه ویرایشگر را ترک کنید.

اگر می خواهید از میانبرهای صفحه کلید خود استفاده کنید ، همچنین بهتر است یک ویرایشگر کد را انتخاب کنید که به شما اجازه می دهد آنها را اضافه یا وارد کنید.

 

2. به طور مرتب استراحت کنید

انسان ها نمی توانند مدت زمان نامحدودی روی همان چیز تمرکز کنند و این به ویژه در مورد کارهای سخت ذهنی مانند برنامه نویسی صدق می کند. شما می توانید مطالعات مختلفی راجع به محدودیت زمانی که افراد می توانند روی یک کار تمرکز کنند بدون اینکه ذهن آنها به چیز دیگری بپردازد ، پیدا کنید.

یک چیز مهم برای یادآوری وجود دارد. هنگامی که از میز کار بلند می شوید ، این وقفه باید یک وقفه واقعی باشد. بررسی ایمیل ها ، رسانه های اجتماعی ، وبلاگ ها یا فقط خیره شدن به هر نوع صفحه نمایش برای مغز شما اهمیتی نخواهد داشت هر تحقیق در مورد این موضوع این را به عنوان یک واقعیت بیان می کند.

 

3. با سخت ترین وظیفه هر روز شروع کنید

گم شدن در کارهای روزمره آسان است و به تعویق انداختن نیز یکی از عادت های معمول برنامه نویسان است - به خصوص ، اگر به عنوان فریلنسر کار می کنید و باید مهلت های خود را مدیریت کنید. بنابراین ، به طور مکرر اتفاق می افتد که شما تمام روز را کار می کنید و در پایان روز متوجه می شوید که به سختی به چیزی رسیده اید. اگر به جای چند وظیفه ای ، سلسله مراتبی از کارهای روزمره ایجاد کنید و هر روز با دشوارترین کار شروع کنید ، می توانید از این امر جلوگیری کنید.

 

4.از خط فرمان (Command Line) استفاده کنید

علاوه بر خودکارسازی وظایف، این ایده خوبی است تا استفاده از Command Line در گردش کاری روزمره خود را به یک عادت تبدیل کنید. اولا، اگر شما از CLI (رابط خط فرمان) به جای GUI (رابط کاربری گرافیکی) استفاده می‌کنید، می‌توانید به طور قابل توجهی جریان کاری خود را سرعت بخشید. دوما، استفاده ایمن از دستورات CLI یک مهارت مهم برنامه‌نویسی است که می‌توانید در بسیاری از زمینه‌های دیگر کار خود از آن استفاده کنید.

 

5. حواس‌پرتی‌ها را از بین ببرید

حواس‌پرتی‌ها بزرگ‌ترین دشمن بهره‌وری هستند، بنابراین شما باید تا حد امکان راهی برای از بین بردن آن‌ها پیدا کنید. متاسفانه آن‌ها بسیار آب زیر کاه هستند، بنابراین پیدا کرد آن‌ها چندان آسان نیست. دلیل اصلی این است که در نگاه اول اصلا به نظر نمی‌رسند که حواس‌پرتی باشند.

مثلا، چک کردن ایمیل‌تان در هر ساعت، تماشای یک فیلم آموزشی جدید در یوتیوب، یا چت کردن با همکاران‌تان را می توان وظایف مرتبط با کار دانست، اما اگر وقت زیادی را برای این کارها صرف کنید، ممکن است در پایان روز متوجه شوید که وظیفه اصلی خود را کامل نکرده‌اید.

بنابراین شما باید در مورد حواس‌پرتی‌ها بسیار مراقب باشید و هر کجا که می‌توانید احتیاط کنید. مثلا می‌توانید تصمیم بگیرید که ایمیل‌های خود را دو بار در روز چک کنید، در حین کار اعلان‌های پیام رسان هایتان را خاموش کنید، یا وب‌سایت‌های حواس‌پرت‌کن را که در طی کار بارها از آن‌ها بازدید می‌کنید را بلاک کنید.

 

جمع‌بندی

اگر همه نکات بهره‌وری که بیان کردیم یا حداقل برخی از آن‌ها را دنبال می‌کنید، می‌توانید از ساعات کاری خود به صورت کارآمدتری استفاده کنید و همچنین همزمان گردش کار توسعه خود را بهبود بخشید. اگرچه از بین بردن یک عادت جدید در ابتدا دشوار است، اما به سرعت به یک عادت طبیعی تبدیل می‌شود.

به یاد داشته باشید که امتحان کردن یک نکته مهم در مورد بهره‌وری است. اگر تکنیک یا ابزاری را امتحان کردید و دیدید که برای شما موثر نیست، دور آن خط بکشید و به سراغ روش بعدی بروید، تا زمانی که روشی را پیدا کنید که مناسب جریان کاری و شخصیت شما باشد.

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید