4 دلیل محبوبیت جاوااسکریپت

4 دلیل محبوبیت جاوااسکریپت

"چندین سال پیش، از جاوااسکریپت به عنوان یک زبان سخت و نا کارآمد یاد می شد. زبانی با کاربرد اندک و ناسازگاری زیاد با مرورگر ها که تا به امروز برای بسیاری از برنامه نویسان آن دوره خاطره نه چندان خوبی را به همراه داشته است."

1. جاوا اسکریپت توسعه دهندگان مبتدی ، متوسط ​​و پیشرفته را پشتیبانی می کند

جاوااسکریپت نیازی به تنظیم محیط ندارد. فقط یک مرورگر مانند Chrome را باز کنید ، به Developer Tools بروید و کدگذاری را شروع کنید. نوشتن "سلام جهان" به سادگی:

console.log("Hello World");

انعطاف پذیری جاوا اسکریپت برای توسعه دهندگان متوسط ​​بهترین مناسب است. این زبان با اجازه دادن به توسعه دهنده برای حل مسئله فقط به انجام کارها کمک می کند. توسعه دهندگان می توانند از ترکیبی از افزونه ها و قطعه کد خود استفاده کنند تا یک برنامه کاربردی باشد.در حالی که شروع کار با JavaScript نسبتاً آسان است ، اما تسلط بر آن ساده نیست.

بیشتر بدانید:جاوا اسکریپت چیست ؟

2. اُمنی پلتفرم Omni-platform

جاوااسکریپت می تواند در همه جا اجرا شود ، از جمله:

  • دستگاه هایی مانند موبایل ، تبلت و لپ تاپ
  • در سمت سرویس گیرنده و همچنین در سمت سرور

این قابلیت برای اجرا در همه جا جاوا اسکریپت را به یک زبان جهانی تبدیل می کند.

 

3. ویژگی های خاص جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت از قوانین سال های گذشته پیروی نمی کند، کاملا داینامیک است، در تایپ حساسیت زیادی ندارد و  از وراثت اولیه استفاده می کند. اکثر موتورهای مرورگر جاوااسکریپ با یک مدل شیء برای اسناد (DOM) و یک زبان ظاهر (CSS) در تعامل هستند. همه این ویژگی ها از جاوااسکریپت یک زبان جالب ایجاد می کنند که برخی عاشق آن هستند و برخی از آن متنفر هستند و همین قضیه بحث های بسیاری را بین برنامه نویسان ایجاد میکند ، که خود در مارکتینگ بی تاثیر نیست…
توسعۀ گیم،محیط کدنویسی بک‌اند نود‌جی‌اس، توسعهٔ هیبریدی اپ‌های موبایل و عوامل بسیار دیگری باعث افزایش محبوبیت جاوااسکریپت شده است.

 

4. جامعه بزرگ

جاوااسکریپت به عنوان یک زبان برنامه نویسی بسیار محبوب ، جامعه بسیار بزرگی از برنامه نویسان دارد. و ممکن است در آغاز کار خیلی مهم به نظر نرسد ، اما همانطور که یادگیری را شروع می کنید و به پشتیبانی نیاز دارید ، اندازه جامعه می تواند مهم باشد. در مورد مقدار توسعه دهندگان Javascript ، احتمالاً خیلی سریعتر از مواردی که انجمن به این تعداد زیاد نیست کمک خواهید گرفت. در Stack Overflow ، انجمن توسعه دهندگان Javascript یکی از بزرگترین ها است.

همچنین ، اگر شما یک توسعه دهنده ارشد هستید ، همیشه بهتر است در مورد جدیدترین ویژگی ها ، راه حل های بهتر یا روش هوشمندتر برای ایجاد یک ویژگی خاص با یک توسعه دهنده باتجربه دیگر صحبت کنید. همچنین ، انجمن مقالات زیادی درباره برنامه نویسی در Javascript ایجاد می کند ، بنابراین منبع عالی دیگری برای جمع آوری دانش است.

 

جاوا اسکریپت برای ماندن در اینجا است. توسعه دهندگان فول استَک و فریمورک های frontend مدرن همچنان به جاوا اسکریپت کمک می کند موقعیت خود را به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تقویت کند.

 

 

منبع

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید