15 پلاگین برتر vscode

15 پلاگین برتر vscode

"Visual Studio Code یک ویرایشگر کد منبع برای ساخت برنامه های وب مدرن است. این یک ویرایشگر رایگان و منبع باز است. از تعدادی پسوند پشتیبانی می کند که می تواند برای توسعه برنامه های وب مورد استفاده قرار گیرد."

در این وبلاگ ، ما در مورد 15 مورد از این افزونه هایی که در توسعه یک برنامه وب استفاده می شود صحبت خواهیم کرد:

بیایید در مورد آنها صحبت کنیم!

Live Sass compiler

این پسوند VS Code در مقایسه با کامپایلرهای دیگر مانند برنامه های افزودنی Visual Studio برای جمع آوری سریع پرونده های SCSS به پرونده های CSS مورد استفاده قرار می گیرد. این کار برای توسعه دهندگان وب در حالی که صفحات وب را با پرونده های SCSS توسعه می دهند مفید است.

 

Debugger for Chrome

این برنامه افزودنی برای اشکال زدایی کد JavaScript در مرورگر Google Chrome برای صفحات وب در محیط Visual Studio Code استفاده می شود. این برنامه افزودنی بسیار راحت تر از کنسول Chrome برای اشکال زدایی کد JavaScript است. برای کار با این ، ابتدا پسوند را نصب کنید و سپس تنظیمات lauch.json را برای رفع اشکال صفحه وب خاصی که می خواهید بررسی کنید ، تنظیم کنید.

 

C#

این پسوند برای توسعه برنامه های وب در C # در ویرایشگر Visual Studio Code استفاده می شود. با استفاده از این برنامه افزودنی ، می توانید از ویژگی های توسعه و دسترسی کد C # مانند رفتن به تعریف ، یافتن همه مرجع ها ، IntelliSense و غیره استفاده کنید ، که به طور معمول در ویرایشگرهای منبع مانند Visual Studio در دسترس بودند.

 

Live Server

این پسوند برای راه اندازی یک سرور محلی توسعه با ویژگی بارگیری زنده برای صفحات ثابت و پویا استفاده می شود. این صرفاً با ایجاد تغییرات در کد VS و ذخیره فایل ، برای پیش نمایش تغییرات ایجاد شده در کد منبع شما صرفه جویی می کند. به جای اینکه ما به طور دستی صفحه مرورگر را تازه کنیم ، این کار به طور خودکار مرورگر را تازه می کند و تغییراتی را که در آن ایجاد کرده اید منعکس می کند.

 

ESLint

این پسوند برای تجزیه و تحلیل کد JavaScript شما و رفع خطاهای موجود در آنها استفاده می شود. برای رفع خطاهای اشاره شده می توانید کد JS خود را نصب و ویرایش کنید.

 

Beautify

این پسوند برای قالب بندی فایل هایی مانند HTML استفاده می شود. کد غیر قالب بندی شده در این پرونده ها توسط این پسوند به کد قابل خواندن قابل قالب بندی تبدیل می شود. می توانید این تنظیمات را در تنظیمات برگزیده کد تنظیم کنید ، سپس به صورت خودکار تمام کدهایی را که در ویرایشگر تایپ کرده اید قالب بندی می شود.

 

Better Comments

این افزونه برای تمایز انواع نظرات مانند هشدارها ، خطاها ، موارد برجسته و س quالات برای بهبود خوانایی و قابل فهم بودن کد استفاده می شود.

 

Quokka

این برنامه افزودنی برای آزمایش کد JavaScript در خود ویرایشگر Visual Studio Code به جای بررسی در کنسول مرورگر استفاده می شود.

 

Better Alig

از این پسوند برای تراز کردن کد استفاده می شود. می توان از آن برای ترازبندی چندین اعلامیه متغیر ، نظرات انتهایی ، بخش کد و موارد دیگر استفاده کرد.

 

Polacode

این پسوند برای گرفتن عکسهای صفحه قطعه کد استفاده می شود. می تواند به راحتی کپی و چسباندن کد مورد نیاز شما در عکسهای قطعه ای را ذخیره کرده و پس از نصب پسوند آنها را ذخیره کند.

 

Path IntelliSense

این پسوند برای نشان دادن نکاتی در مورد مسیر پرونده های یک پروژه استفاده می شود. این کار در حالی که روی پروژه ای کار می کنید که تعداد زیادی پرونده در آن است مفید خواهد بود.

 

Browser Preview

این برنامه افزودنی برای باز کردن یک مرورگر واقعی در داخل ویرایشگر VS Code برای اشکال زدایی و بررسی تغییراتی که در کد ایجاد کرده اید ، استفاده می شود ، به جای اینکه هر بار آنها را در مرورگر بررسی کنید.

 

JavaScript (ES6) Code Snippets

این پسوند برای تنظیم راه اندازهای میانبر برای کد JavaScript استفاده می شود که می تواند به جای تایپ کردن کد در هر نمونه ، برای فراخوانی یک کد کامل استفاده شود. این کار در هنگام کار روی پروژه هایی با تعداد زیادی کد مفید خواهد بود.

 

Settings Sync

این پسوند برای ذخیره تنظیمات شما در ویرایشگر ، به جای اینکه هر بار آنها را پیکربندی کنید ، در دستگاه جدید بازیابی می شود. این می تواند در تنظیم یک محیط توسعه سفارشی در ویراستاران مفید باشد. با استفاده از این برنامه افزودنی ، می توانیم تنظیمات را در مکانی GitHub بارگذاری کنیم و سپس آنها را در دستگاه جدیدی برای ویراستاران بازگردانیم.

 

GitLens

این پسوند برای گرفتن اطلاعات از یک منبع Git که می تواند در محیط VS ویرایش شود ، استفاده می شود. ثبت پرونده ها ، تاریخچه پرونده و موارد دیگر از پرونده های مخزن Git را می توان در داخل کد VS مشاهده کرد ، و این باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود.

 

امیدوارم مشتاق باشید که از این 15 برنامه شگفت انگیز VS Code Extension برای توسعه برنامه وب خود استفاده کنید.

 

 

منبع

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید