10 نکته که هر برنامه نویسی باید ان را بداند

10 نکته که هر برنامه نویسی باید ان را بداند

"اگر مدتی است که برنامه نویسی کرده اید و به دنبال یادگیری برنامه نویسی هستید ، ممکن است به این فکر کنید که چه چیزی باعث یک برنامه نویس خوب می شود.پس با ما در این مقاله همراه باشید."

مواردی که هر برنامه نویس و توسعه دهنده باید بداند

بدون زحمت بیشتر ، در اینجا لیستی از مواردی آورده شده است که هر برنامه نویس بدون توجه به شغلی که انجام می دهد ، باید بداند. این ها مهارت های اساسی هستند و برای مدت طولانی در خدمت شما خواهند بود.

هرگونه سرمایه گذاری که از نظر زمان ، هزینه و تلاش در این مهارت ها انجام شود ، به شما کمک می کند تا در طول حرفه خود پاداش بگیرید.

 

1) ساختارها و الگوریتم های داده

اگر می خواهید یک برنامه نویس شوید ، باید ساختار داده و الگوریتم ها را به خوبی بشناسید.

این یکی از موضوعات مهم هر مصاحبه شغلی برنامه نویسی است و بدون اینکه شما از ساختار داده های اساسی (مثلاً آرایه ، لیست پیوندی ، نقشه ، تنظیم) مطلع باشید ، نوشتن یک برنامه در دنیای واقعی امکان پذیر نیست.

به همین دلیل است که هر برنامه نویس در طول دوره علوم کامپیوتر باید تلاش جدی برای یادگیری ساختار داده ها و الگوریتم ها انجام دهد.

حتی اگر یک برنامه نویس خودآموخته هستید ، همچنین باید ساختار داده ها و الگوریتم ها را بدانید. در حقیقت ، بسیاری از بوت کمپ های برنامه نویسی به عنوان اولین چیز به شما ساختار داده ها و الگوریتم ها را آموزش می دهند.

2) کنترل منبع

از کنترل منبع برای ذخیره کد استفاده می شود و اگر می خواهید رمزگذار یا توسعه دهنده نرم افزار شوید ، باید ابزارهای کنترل نسخه مانند Git و SVN را بدانید.

خوشبختانه Git و Github بازار را ساده کرده اند و اکنون بیش از 70٪ سازمان ها از Git استفاده می کنند ، بنابراین شما احتمالاً فقط با یادگیری Git می توانید از این امر فرار کنید.

به هر حال ، شما باید در یادگیری Git به خوبی تلاش کنید ، و باید با مفاهیم پیشرفته کنترل نسخه مانند شاخه و ادغام و همچنین خود ابزار با استفاده از خط فرمان و GUI راحت باشید.

3) ویراستاران متن

روزی نیست که یک برنامه نویس از ویرایشگر متن استفاده نکرده باشد. این یکی از ابزارهای ضروری حتی برای افراد غیر برنامه نویس و هر کسی است که با رایانه کار می کند.

پیشنهاد میشود از NotePad در ویندوز و VI در لینوکس استفاده بکنید، اما شما از نظر ویرایشگرهای پیشرفته مانند Sublime و ++ NotePad  که قابلیت های مشابه IDE را فراهم می کند ، گزینه های زیادی در دسترس دارید.

ما پیشنهاد می کنیم مدتی را صرف یادگیری ویرایشگر مورد علاقه و میانبرهای صفحه کلید خود کنید ، نکات مربوط به بهره وری مواردی هستند که می توانید یاد بگیرید.

4) IDEs

IDE مدرن تنها مهمترین ابزار برای هر برنامه نویس است. برای برنامه نویسان C ، C ++ و C # ، انتخاب واضح است: Visual Studio. و برای توسعه دهندگان پایتون ، Jupiter Notebook هر روز بهتر و بهتر می شود.

برای برنامه نویسان جاوا ، سه IDE اصلی برای انتخاب وجود دارد: Eclipse ، NetBeans و IntelliJ IDEA.

5) پایگاه داده و SQL

SQL یک کلاسیک است. بیش از 30 سال وجود دارد و فکر می کنیم 30 سال دیگر هم وجود داشته باشد. با توجه به فراگیر بودن پایگاه داده ، از یک برنامه نویس انتظار می رود که با مفاهیم اساسی پایگاه داده مانند نرمال سازی و طراحی جدول به همراه SQL آشنا باشد.

پایگاه داده های زیادی وجود دارد ، اما دانستن فقط یک مورد کافی است. نکته اصلی این است که شما باید با پایگاه داده آشنا باشید. شما باید نحوه وارد کردن / به روزرسانی / حذف داده ها و نوشتن نمایش داده های SQL برای بازیابی آن را بدانید.

6) UNIX یا Linux

یونیکس نیز مانند SQL در برابر آزمایش زمان مقاومت کرده است. این بیش از 30 سال است که وجود دارد و امیدواریم که برای سالهای آینده نیز وجود داشته باشد.

از آنجایی که بیشتر برنامه نویسان مجبور هستند در برخی مواقع در ماشین های لینوکس کار کنند ، دانش کافی در مورد خط فرمان Linx بسیار طولانی است.

این به شما امکان می دهد تا به طور موثر کار کنید. با بررسی CPU و میزان استفاده از حافظه ، می توانید فایل ها را جستجو کنید ، بدانید چه چیزی در سیستم اتفاق می افتد و کارهای اساسی و پیشرفته را انجام دهید.

7) مایکروسافت اکسل

Excel یکی از ابزارهای اصلی برای برنامه نویسان ، توسعه دهندگان نرم افزار ، مدیر پروژه ، بازرگانان و افراد تجاری است. این خیلی بیشتر از نرم افزار صفحه گسترده است.

این ویژگی ها و توابع مفید بسیاری را برای انجام تجزیه و تحلیل پیشرفته داده فراهم می کند.

این چندین کاربرد دارد و به همین دلیل است که ما به هر برنامه نویس پیشنهاد می کنیم اکسل را عمیقاً بیاموزد. به جای کپی کردن و جایگذاری اطلاعات ، باید عملکردهای اساسی مانند جستجو ، مرتب سازی ، فیلتر کردن و VLOOKUP را برای مقایسه موارد بدانید.

 

8) زبان های برنامه نویسی

به عنوان یک برنامه نویس ، شما باید یک زبان برنامه نویسی بلد باشید: C ++ یا Java ، یا شاید Python یا JavaScript. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید انتخاب کنید اما پیشنهاد شخصی من این است که حداقل باید Java را بشناسید.

شروع با آن بسیار آسان است و به همین دلیل انتخاب خوبی برای مبتدیان است. همچنین بسیار قدرتمند است و به شما امکان می دهد تقریباً هر چیزی را انجام دهید.

این کتابخانه ها از انجام کارهای اساسی مانند توسعه وب گرفته تا کارهای پیچیده تر با Big Data و غیره بهره مند شده اند.

9) مبانی شبکه

دنیای امروز دنیایی بهم پیوسته است و هر کجا که بروید ، شبکه های رایانه ای را پیدا خواهید کرد ، از خانه خود ، جایی که از Wi-Fi در بسیاری از دستگاه ها استفاده می کنید ، تا مدارس ، کالج و دفاتر که از شبکه محلی (LAN) به اینترنت استفاده می کنند .

اکثر برنامه هایی که می نویسید نیز مستقل نیستند بلکه نوعی از برنامه های سرویس دهنده-کلاینت هستند که درخواست از طریق شبکه به یک سرور ارسال می شود. مشتریان از هرجای دنیا به برنامه شما دسترسی خواهند داشت.

نکته اصلی این است که شما باید اصول شبکه را درک کنید تا برنامه خود را درک کنید ، توسعه دهید و از آن پشتیبانی کنید.

10) زبان های نوشتاری

در نکته شماره 8 ما به شما پیشنهاد کردیم که یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید ، اما هنوز در اینجا از شما می خواهیم که یک زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید؟ چرا؟ آیا نمی توان از همان زبان برنامه نویسی به عنوان زبان اسکریپت نویسی استفاده کرد؟

خوب ، مطمئناً برخی زبانها وجود دارند که هم برای کدگذاری OOP و هم برای اسکریپت نویسی مانند پایتون مناسب هستند و به همین دلیل از شما خواستیم که حداقل آن را یاد بگیرید. اما اگر اتفاقاً C / C ++ یا Java را یاد بگیرید ، نمی توانید به سرعت کارهایی را که یک توسعه دهنده Python یا Perl انجام می دهد ، شلاق بزنید.

زبان اسکریپت نویسی ایجاد ابزارها و اسکریپت ها برای حل مشکلات رایج در دنیای برنامه نویسی را آسان می کند. اگر به زبان اسکریپت نویسی مانند پایتون تسلط کافی دارید ، می توانید کارهای روزمره را به راحتی خودکار کنید.

یک بار دیگر ، من به شما پیشنهاد می کنم Python را برای کشتن دو پرنده در یک سنگ یاد بگیرید ، و اگر به منابع بیشتری نیاز دارید ، این لیست دوره های رایگان Python نیز بسیار مفید است

فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر و افرادی که آرزو دارند برنامه نویس شوند می توانند با استفاده از این لیست در مورد چیزها ، ابزارها و مهارت ها به یک برنامه نویس موفق تبدیل شوند.

 

منبع

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید