10 زبان برنامه نویسی برتر برای طراحی اپلیکیشن در سال 2021

10 زبان برنامه نویسی برتر برای طراحی اپلیکیشن در سال 2021

"به راحتی نمی توان گفت که کدام زبان برنامه نویسی اهمیت و کاربرد بیشتری دارد ، در این بخش از طراحی سایت ، هدف ما معرفی بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی و ساخت نرم افزار است."

زبان برنامه نویسی اپلیکیشن چیست ؟ یک دقیقه وقت بگذارید و به این فکر کنید که چند بار در روزاز یک برنامه موبایلی استفاده می کنید؟ به طور قطع بسیاری اپلیکیشن موبایل در آینده ساخته خواهند شد که جوابگوی نیاز احتمالی انسان ها خواهند بود. بنابراین ، جای تعجب نیست که از زمان اختراع تلفن هوشمند، تقاضا برای طراحی اپلیکیشن موبایل به طور مداوم افزایش یافته است و در همین راستا برای جوابگویی به این نیاز انواع زبان برنامه نویسی اپلیکیشن به وجود آمده است.

هیچ کس به آینده توسعه اپلیکیشن‌های تلفن همراه و زبان برنامه نویسی اپلیکیشن شک ندارد.روزهایی که کسب و کارها نیازی به توسعه شغل خود از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی را نداشتندگذشته است! برای جلب توجه کاربران از طریق برنامه های تلفن همراه، لازم است یک

اپلیکیشن قوی، ابتکاری و کاربر پسند تولید گردد.روی انتخاب فناوری و زبان برنامه نویسی مناسب تمرکز می نمایند. برای انتخاب بین چندین زبان برنامه نویسی تلفن همراه، لازم است فاکتورهای مهم مانند جوانب مثبت و منفی زبان برنامه نویسی و همچنین محبوبیت زبان را برای شروع کار در نظر داشت. در این مقاله ، ما لیستی از 10 زبان برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل را گردآوری کرده ایم و ویژگی های هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جاوااسکریپت (JavaScript)

 

این یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است. JavaScript یک زبان چند الگویی است که از برنامه نویسی شی گرا و کاربردی پشتیبانی می کند. ایجاد برنامه های تلفن همراه با جاوا اسک امکان پذیر است اما با این شرط که باید همراه با CSS ، HTML و AJAX استفاده شود. با جاوا‌ اسکریپت می توان برای هر سیستم عاملی مانند Android ، iOS و Windows اپ تولید نمود.

پایتون (Python)

 

پایتون برای توسعه برنامه های وب ، برنامه های دسک تاپ ، ابزار رسانه ، یادگیری ماشین ، سرور شبکه و موارد دیگر استفاده می شود. نمونه هایی از پایتون یوتیوب ، اینستاگرام و Pinterest هستند. این زبان پشتیبانی عالی از کتابخانه ، یکپارچه سازی قوی و قابلیت کنترل پیشرفته را فراهم می کند. اگر شما یک شرکت نوپا هستید که قصد دارید برنامه خود را توسعه دهید - زبان پایتون بهترین زبان است!

کاتلین (Kotlin)

 

گفته می شود نسخه پیشرفته جاوا است - Kotlin یک زبان برنامه نویسی آماری تایپ شده است که برای توسعه برنامه های مدرن آندروید استفاده می شود. Kotlin واقعا یکی از بهترین زبان ها برای برنامه ها است. Kotlin این امکان را دارد که بر روی سایر زبانهای برنامه نویسی مانند JAVA برای ایجاد برنامه های با عملکرد بالا و قوی تأثیر بگذارد. برخی از برنامه های محبوب داخلی Kotlin شامل Trello ، Evernote ، Coursera و موارد دیگر هستند.

سوئیفت (Swift)

 

یک تغییر دهنده احتمالی بازی در فضای توسعه برنامه تلفن همراه - Swift یک زبان برنامه نویسی منبع باز است که به طور خاص برای کار با سیستم عامل های iOS ، OS X و tvOS طراحی شده است. این زبان انعطاف پذیر ، مقیاس پذیر است و به راحتی می تواند یک الگوی برنامه نویسی ایمن را برای افزودن ویژگی های مدرن به هر برنامه ای تطبیق دهد. کار با زبان برنامه نویسی ، همراه با داشتن اولین سیستم های با کیفیت صنعتی ، بیانگر و سرگرم کننده است. نمونه هایی از برنامه های توسعه یافته در Swift Lyft ، LinkedIn ، Hipmunk و موارد دیگر هستند.

جاوا (Java)

 

 

جاوا یک توسعه رسمی آندروید است - زبان برنامه نویسی شی گرا. با وجود کتابخانه های منبع باز داخلی که به راحتی برای انتخاب در دسترس کاربران هستند ، اداره JAVA آسان است و بهترین اسناد و مدارک و پشتیبانی جامعه را ارائه می دهد. با طیف گسترده ای از ویژگی های JAVA ، می توانید بهترین برنامه های چند پلتفرمی ، برنامه های Android ، بازی ها ، برنامه های سرور ، فضای تعبیه شده ، وب سایت ها و موارد دیگر را توسعه دهید.

روبی (Ruby)

 

یک زبان برنامه نویسی شی گرا بک اند است که در توسعه برنامه های وب ، سرورها ، برنامه های سیستم و کتابخانه های استاندارد استفاده می شود. در طول سال ها ، روبی به یک زبان برنامه نویسی تفسیری چند منظوره با سطح بالا تبدیل شده است. این یک زبان کاربردی است که مستقیماً دستورالعمل ها را اجرا می کند تا اینکه برنامه را به زبان ماشین تدوین کند. چند وب سایت معروف که با استفاده از Ruby ساخته شده اند ، توییتر ، بلومبرگ ، Airbnb و Shopify هستند.

راست (Rust)

 

برای چهار سال متوالی محبوب ترین زبان Stack Overflow بوده است. Rust یک زبان برنامه نویسی سیستم است که دارای نحوی تقریباً مشابه C ++ است و توسط موزیلا حمایت میشود. نمونه هایی از زنگ Dropbox و Yelp است.

سی پلاس پلاس (C++)

 

زبان ++C را می توان یکی بهترین ها برای توسعه اپ های اندروید دانست. در سال ۲۰۱۷ قبل از اینکه زبان kotlin توسط شرکت  Google ساپورت شود، زبان Java در حوزه توسعهه اپلیکیشن های اندرویدی بی رقیب بود ولی در حوزه هایی مانند بازی‌ سازی، شبیه‌ سازی فیزیکی و پردازش سیگنال زبانی همچون ++C سریع ‌تر و کارآمدتر می باشد.

سی شارپ (C#)

 

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی کامپوننت و شی گرا است. این زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی توسط مایکروسافت توسعه پیدا کرده است. از برنامه های تحت سرور ، بازی ها ، اپلیکیشن های تلفن همراه گرفته تا وب سرویس را تقریبا می تواند با #C تولید نمایید.Xamarin ابزاری نوین که زیر مجموعه ای از غول تکنولوژی یعنی مایکروسافت است برای طراحی و ساخت اپلیکیشن‌هایی با قابلیت استفاده در تمام موبایل های تحت سیستم های عامل مختلف بکار گرفته می شود.

 

 

منبع

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید