گوگل وبمستر چیست؟

گوگل وبمستر چیست؟

"گوگل وبمستر تولز ابزاری رایگان ولی قدرتمند جهت مدیریت سئو سایت و بررسی آماری روند پیشرفت یا پسرفت سایت را در اختیار وبمستران قرار میدهد. با توجه به اینکه Google Webmaster Tools مستقیما از طرف خود گوگل راه اندازی و پشتیبانی شده است از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و همین امر اهمیت آموزش وبمستر گوگل را دوچندان میکند."

چگونه GWT می تواند به عملکرد وب سایت شما کمک کند
1. این تأیید می کند که Google می تواند به محتوای وب سایت شما دسترسی پیدا کند.
2. GWT امکان ارسال صفحات و پست های جدید برای Google را فراهم می آورد تا بتوانند محتوایی را که نمی خواهید کاربران موتور جستجو کشف کنند ، حذف کنند.
3. به شما کمک می کند محتوایی را ارائه دهید که تجربه بصری بیشتری به کاربران ارائه دهد.
4- می توانید وب سایت خود را بدون ایجاد اختلال در حضور آن در نتایج جستجو حفظ کنید.
5- به شما امکان می دهد بدافزارها یا مشکلات ناخواسته ای را که ممکن است از طریق دیگر به راحتی یافت نشود کشف و از بین ببرید.

چگونه GWT به شما کمک می کند نحوه مشاهده Google از وب سایت شما را بفهمید
1. محبوب ترین پرسسش ها را برای نمایش وب سایت در نتایج جستجو به شما می گوید.
2. به شما می گوید که کدام پرسش ها بیشترین میزان بازدید را ایجاد می کنند.
3. می توانید ببینید که چه وب سایت هایی به وب سایت شما لینک می شوند.
4- می توانید ارزیابی کنید که وب سایت شما چقدر برای افرادی که در تبلت و تلفن جستجو می کنند ، عملکرد خوبی دارد.

نحوه راه اندازی GWT
قبل از دسترسی به هرگونه داده ، باید تأیید کنید که شما مالک یا نماینده مجاز وب سایت هستید. پنج روش وجود دارد که می توانید وب سایت خود را تأیید کنید ; بنابراین می توانید گزینه ای که برای شما راحت تر باشد را انتخاب کنید.

  • بارگذاری یک فایل HTML

Google فایلی با نام خاص به شما می دهد که باید آن را در دایرکتوری اصلی وب سایت خود بارگذاری کنید. خود فایل خالی است. تنها هدف آن کمک به اثبات این مسئله است که شما به سرور FTP وب سایت دسترسی دارید و می توانید فایل ها را در جایی که لازم است بریزید. پس از ورود فایل به پوشه اصلی ، کافیست بر روی دکمه "تأیید" در GWT کلیک کنید ، و به داده ها دسترسی خواهید داشت.

  • افزودن برچسب HTML

همچنین می توانید وب سایت را با افزودن برچسب متای ارائه شده توسط Google تأیید کنید که می توانید آن را در عنوان صفحه اصلی خود قرار دهید. پس از نصب ، روی دکمه "تأیید" کلیک کنید تا داده ها را مشاهده کنید. توجه به این نکته مهم است که گاهی یافتن کد صفحه اصلی با برخی از مضامین خاص سیستم مدیریت محتوای (CMS) ، به ویژه وردپرس ، می تواند مشکل باشد. همچنین ممکن است هنگام به روزرسانی صفحه اصلی ، کد شما ناپدید شود و دسترسی شما به داده های GWT را لغو کند تا اینکه برچسب جایگزین شود.

  • ارائه دهنده دامنه خود را انتخاب کنید

Google به شما امکان انتخاب ارائه دهنده نام دامنه خود را در یک لیست کشویی می دهد. بر روی ارائه دهنده خود کلیک کنید ، و Google شما را در مراحل تأیید وب سایت شما راهنمایی می کند.

  • از Google Analytics استفاده کنید

به عنوان مدیر حساب Google Analytics وب سایت خود ، می توانید وب سایت را با استفاده از کد پیگیری  که در اول صفحه اصلی خود قرار داده شده تأیید کنید.

  • با استفاده از Google Tag Manager

این ابزاری است که به شما امکان می دهد تمام برچسب های  وب سایت خود ، از جمله GWT را وارد و مدیریت کنید.

پس از راه اندازی حساب و تأیید وب سایت ، به تعداد زیادی داده عملی که به شما در بهینه سازی وب سایت کمک می کنند ، دسترسی خواهید داشت. می توانید هشدارها را از Google دریافت کنید ، تنظیمات را برای ارائه اطلاعات خاص به صندوق ورودی خود تنظیم کنید ، نقشه های سایت XML را ارسال کنید و نمایشگرهای کاربر در جایی که وب سایت شما در جستجو ظاهر شده است ، مشاهده کنید. اصول استفاده از GWT را بیاموزید ، و منبع خوبی خواهید داشت که می توانید تصمیمات آینده بازاریابی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

 

 

 

منبع

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید