کتابخانه های برتر Vue Js

کتابخانه های برتر Vue Js

"Vue.js چارچوب جاوا اسکریپت انتخابی برای تعداد بی‌شماری از توسعه‌دهندگان فرانت اند است زیرا یادگیری و استفاده از آن آسان است. کامپوننت‌ها در هسته چارچوب Vue قرار دارند - آنها به شما کمک می‌کنند تا از ایده به یک رابط کاربری بسیار سریع‌تر بروید."

 

ما با محبوب ترین و همه کاره ترین کتابخانه های رابط کاربری شروع می کنیم که به طور گسترده پشتیبانی می شوند و می توانند به شما در ساخت انواع برنامه های کاربردی وب کمک کنند. همانطور که در ادامه می خوانید، برخی از چارچوب های کمتر شناخته شده را نیز مشاهده خواهید کرد که ما آنها را انتخاب کردیم زیرا برای موارد استفاده خاص عالی هستند.

1. BootstrapVue

بوت استرپ محبوب ترین فریم ورک فرانت اند مورد استفاده در جهان است، زیرا به شما کمک می کند وب سایت های واکنش گرا با عناصر UI به راحتی قابل تنظیم بسازید. BootstrapVue قدرت Bootstrap را به Vue می آورد. تمام عناصر بوت استرپ، مانند ردیف ها، ستون ها و کارت ها را به عنوان اجزای Vue در دسترس قرار می دهد.

با بیش از 11000 ستاره GitHub، یک کتابخانه مؤلفه رابط کاربری است که به طور گسترده توسط جامعه مورد استفاده و پشتیبانی قرار می گیرد. این پیاده‌سازی جلویی را آسان و سازنده می‌کند، در حالی که بر یکی از در دسترس‌ترین و قوی‌ترین چارچوب‌های فرانت‌اند متکی است.

اگر با بوت استرپ تجربه دارید، تسلط بر BootStrapVue آسان خواهد بود و به شما کمک می کند تا در کمترین زمان برنامه های وب عالی بسازید!

2. Quasar

کواسار نسخه‌ای از جاوا اسکریپت با فلسفه یکبار بنویس، همه جا اجرا کن است. یک فریم‌ورک عمومی‌ و نیرو گرفته از Vue که اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های خود را برای پلتفرم‌های مختلف با یک کد مبنا ایجاد کنید. این فریم‌ورک امکان ساخت اپلیکیشن‌های سمت سرور، اپلیکیشن‌های تک صفحه‌ای (SPA)، اپلیکیشن وب پیش‌رونده (PWA) و اپلیکیشن‌های موبایل و حتا اپلیکیشن‌های چند پلتفرمی‌ دسکتاپ را نیز فراهم می‌کند. مستندات و راهنمای کار با Quasar جامع و کامل است و مجموعه عظیمی‌ از مولفه‌های مفید و کاربردی همراه این فریم‌ورک عرضه می‌شود. همچنین یک ابزار CLI برای کمک به ساخت بی دردسر پروژه‌های جديد همراه این فریم‌ورک است.

3. Vuetify

یکی از بهترین کتابخانه‌های رابط کاربری است که مجموعه بزرگی از مولفه‌های از پیش ساخته شده (بیشتر از 80 عدد) مبتنی بر طراحی Material Design را ارائه می‌کند و می‌تواند تقریبا نیاز هر نوع اپلیکیشنی را برآورده کند. دVuetify به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی با ظاهری حرفه‌ای، بدون نیاز به مهارت‌های طراحی بسازید. با استفاده از اجزای از پیش ساخته شده آن، به سرعت صفحات وب مطابق با کیفیت طراحی محصولات Google مانند Google Analytics و Gmail می سازید.هر چند می‌توانید قالب‌های اختصاصی خود را ایجاد کنید. Vuetify همچنین از یک سیستم انتخاب و استفاده از مولفه‌های خاص برخوردار است که حجم نهایی یک برنامه را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

4. Buefy

اگر از Bulma، یک چارچوب CSS که توسط بیش از 200000 توسعه‌دهنده استفاده می‌شود، استفاده کرده‌اید، Buefy ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد. بوئفی Bulma را با Vue ترکیب می‌کند و به شما کمک می‌کند تا با استفاده از حداقل کد، برنامه‌های کاربردی زیبا بسازید. اگرچه نسخه پیش فرض ظاهر و احساس متمایز دارد، چارچوب بسیار قابل تنظیم است. می‌توانید رنگ‌های برند، قوانین اندازه‌گیری و موارد دیگر را تعریف کنید و سفارشی‌سازی را سریع و آسان کنید.

Buefy از Sass برای سفارشی کردن متغیرهای سراسری استفاده می کند که در سراسر برنامه اعمال می شوند. این، همراه با این واقعیت که می توانید از عناصر پویا مانند نوارهای پیشرفت و جداول قابل مرتب سازی استفاده کنید، آن را به یک انتخاب عالی برای برنامه های کاربردی وب بسیار تعاملی تبدیل می کند.

5. Vuesax

Vuesax شامل اجزای زیبا و با طراحی خوبی است که می توانید برای پروژه های خود از آنها استفاده کنید. هدف این کتابخانه ارائه یک تجربه توسعه است که در آن بتوانید اجزای سازنده را بر اساس برند و الزامات خود، بدون از دست دادن سرعت ایجاد و تولید، استایل کنید.

این برنامه از بسیاری از بهترین ابزارهای موجود برای توسعه دهندگان فرانت اند مانند Sass، Typescript و VuePress پشتیبانی می کند و با آنها ادغام می شود. اگرچه Vuesax به اندازه سایر کتابخانه‌های مؤلفه Vue UI به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، این واقعیت که مستقل از هر زبان طراحی سخت‌گیرانه‌ای است، برنامه Vue شما را از همه متمایز می‌کند. می توانید از آن برای طراحی منحصر به فردش استفاده کنید تا به صفحات وب خود ظاهری متمایز ببخشید.

 

 

منبع

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید