هیچ میدونستی فلاتر انقدر مزیت داره!!

هیچ میدونستی فلاتر انقدر مزیت داره!!

"فلاتر مجموعه ابزارهای رابط کاربری Google برای ساخت برنامه های زیبا و بومی از یک پایگاه کد برای است."

فلاتر چیست؟

فلاتر استارتاپی بود که توسط YC در سال ۲۰۱۳ کار خود را شروع کرد و پس از آن شرکت گوگل آن را تصاحب کرد. فلاتر یک فریمورک متن باز است که می توانید با استفاده از یک کد پایه، برنامه های مستقل از پلتفرمی را ایجاد کنید.

از این رو توسعه برنامه های اندروید در فلاتر بسیار شبیه به توسعه برنامه های IOS آن است. این ویژگی باعث می شود توسعه برنامه ها سریع و آسان صورت بگیرید. زبان مورد استفاده برای برنامه نویسی این فریمورک Dart نام دارد که توسط گوگل ایجاد شده است، از این زبان به صورت منحصر به فرد برای فلاتر استفاده میشود.

توسعه دهندگان همچنین می توانند از ویدجت های مخصوص یک پلتفرم نیز استفاده کنند تا برنامه آنها حالت بومی بودن خود را حفظ کند. توسعه دادن به این روش، کاربران نهایی را راضی می کند و توسعه دهندگان می توانند در حین توسعه، در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنند.

علاوه بر همه اینها، فلاتر دارای یک رابط کاربری جذاب و انعطاف پذیر است که در جهت بهبود تجربه کاربری کمک بزرگی به حساب می آید. همه این ویژگی ها باعث می شود تا از فلاتر به عنوان یک فریمورک ایده آل در توسعه برنامه های موبایل استفاده شود. میتوان گفت فریمورک فلاتر شرکت گوگل یک فریمورک ری اکت نیتیو جدید است.

خب بیاین براتون از ویژگی های دیگه اش بگیم.

1. ادغام Flutter با برنامه های موجود Android و iOS

گاهی اوقات عملی نیست که تمام برنامه خود را یک باره در Flutter بازنویسی کنید. برای چنین شرایطی ، Flutter می تواند به صورت کتابخانه یا ماژول در برنامه موجود شما بصورت قطعه ای ادغام شود. سپس این ماژول می تواند به برنامه Android یا iOS شما (سیستم عاملهای پشتیبانی شده فعلی) شما وارد شود تا بخشی از UI برنامه شما را در Flutter ارائه دهد.

 

2. فلاتر را می توان روی IDE های متعدد ایجاد کرد

از جمله Android Studio که توسط JetBrains پشتیبانی می شود و بهترین IDE جهان مانند IntelliJ ، WebStorm ، PyCharm و بسیاری دیگر را می سازد.

این کاملاً روی VS Code کار می کند ، و کسانی که از توسعه Android Native نمی آیند می توانند از VS Code به عنوان IDE استفاده کنند.

 

3. فلاتر مجموعه کاملی از ابزار مبتنی بر وب برای رفع اشکال و بررسی برنامه های Flutter را دارد

در اینجا برخی از کارهایی که می توانید با DevTools انجام دهید وجود دارد:

  • طرح UI و وضعیت برنامه Flutter را بازبینی کنید.
  • در برنامه Flutter مشکلات عملکرد UI jank را تشخیص دهید.
  • پروفایل پردازنده برای یک برنامه Flutter یا Dart.
  • اشکال زدایی در سطح منبع یک برنامه Flutter یا Dart.
  • مشکلات حافظه را در برنامه خط فرمان Flutter یا Dart اشکال زدایی کنید.
  • اطلاعات کلی ثبت و عیب یابی مربوط به یک برنامه خط فرمان Flutter یا Dart را مشاهده کنید.
  • تجزیه و تحلیل کد و اندازه برنامه

 

4- دارت زبان برنامه نویسی Flutter است

زیرا با HOT RELOAD ، طراحی شده توسط DART VM ، برای توسعه مشتری بهینه شده است تا توسعه دهندگان بتوانند با تکرار تغییراتی ایجاد کرده و فوراً تغییرات یا نتایج برنامه را مشاهده کنند.

 

5. کد وارد شده Flutter سریعتر از بقیه است و برای بسیاری از موارد عملکرد را 15٪ افزایش می دهد

فلاتر سریع است. این برنامه با همان کتابخانه گرافیکی 2 بعدی شتاب گرفته در سخت افزار پشتیبانی می شود که زیربنای Chrome و Android است: Skia.

کد Flutter توسط پلتفرم کلاس جهانی Dart تأمین می شود ، که امکان تلفیق کد ماشین 32 بیتی و 64 بیتی ARM را برای iOS و Android و همچنین JavaScript برای وب و Intel x64 برای دستگاه های دسک تاپ فراهم می کند.

 

6. زمان توسعه کد کاهش یافته است

فلاتر امکان بارگذاری مجدد را فراهم می کند ، به شما امکان می دهد بدون تغییر مجدد برنامه یا از دست دادن وضعیت برنامه ، در کد خود تغییراتی ایجاد کنید و نتایج را فوراً مشاهده کنید.

 

7. موتور رندر خود

فلاتر از Skia برای نمایش خود روی صفخه ارائه شده توسط پلتفرم استفاده می کند. به دلیل وجود موتور ، UI داخلی Flutter را می توان تقریباً بر روی هر سیستم عامل راه اندازی کرد.

به عبارت دیگر ، دیگر نیازی به تنظیم UI برای انتقال آن به یک سیستم عامل نیست ، که روند توسعه را بسیار ساده می کند.

 

 

منبع

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید