همه چیز درباره طراحی بازی ویدیویی

همه چیز درباره طراحی بازی ویدیویی

"به جرات می توان گفت یکی از عواملی که باعث می شود برخی از طراحان بازی های ویدئویی در جهان به درآمد بالایی از طراحی انواع بازی های ویدیویی دست پیدا کنند، موقعیت مکانی آنها است. بازی ها توسط افراد حرفه ای طراحی می شوند. توانایی و خلاقیت در طراحی بازی های ویدیویی باعث شهرت آنها شده است."

 

طراحی بازی های ویدئویی چگونه است؟

طراحی بازی های ویدئویی شامل توسعه و طراحی محتوا، داستان، محیط و شخصیت سازی است. طراحی بازی یک زمینه سرگرم کننده، کامل و چند وجهی با فرصت های شغلی زیاد است. برای ساخت بازی های ویدئویی به توانایی های خلاقانه و کاربردی و همچنین توانایی نوشتن نیاز است.

علاوه بر این نیاز به خلق داستان، شخصیت ها، اهداف، قوانین و چالش های جذاب برای تاثیرگذاری بر تعاملات شخصیت های داستان، کاربران یا اشیاء است. بازی های ویدئویی را می توان متناسب با اهداف سرگرمی یا آموزشی توسعه داد.

در واقع تبدیل شدن به یک طراح بازی های ویدئویی کار آسانی نیست، زیرا مهارت های اساسی زیادی وجود دارند که باید برای موفقیت در این زمینه توسعه داده شوند.

ساخت یک بازی ویدیویی با خلق یک ایده آغاز می شود که اغلب با یک تغییر در مدل موجود همراه است. برای طراحی بازی های ویدئویی می توان از اصول و تجربیات مختلف الهام گرفت.

اما بدون مهارت های اساسی، بازی ویدیویی تولید شده ممکن است کاربر پسند نباشند و با استقبال روبرو نشوند. نمونه های بازی های ویدئویی شامل بازی های ورزشی، اکشن، ماجراجویی، پازل، بازی های استراتژی، بازی های نقش آفرینی و بسیاری دیگر هستند.

 

بررسی میزان حقوق طراحان بازی های ویدئویی

طراحی بازی های ویدئویی می تواند حرفه ای سودآور باشد، اما همچنین تلاش زیادی می طلبد. اکثر طراحان و توسعه دهندگان بازی باید در چند سال اولیه برای امرار معاش به شغل دومی بپردازند. بسیاری از طراحان موفق به کارآموزان این حرفه توصیه می کنند که این حرفه را به خاطر پول دنبال نکنید.

زمانی این حرفه می تواند باعث درآمد زایی شما شود که به عنوان طراح بازی شناخته شوید. به گفته Glassdoor، طراحان بازی در ایالات متحده تقریباً 50 هزار دلار درآمد اولیه دارند. از سوی دیگر طراحان ارشد که برای شرکت های بزرگ کار می کنند، می توانند تا 100 هزار دلار در سال درآمد داشته باشند.

دستمزد یک طراح بازی های ویدئویی بسته به سطح تجربه آنها بین 40000 تا 60000 دلار در سال متغیر است. متوسط درآمد سالانه طراحان بازی های ویدئویی 54000 دلار است. بالاترین مبلغ پرداختی به طراحان بازی های ویدئویی حدود 70000 دلار در واشنگتن است.

در ایالات متحده، طراحان بازی های ویدئویی تقریباً مشابه همتایان خود در زمینه های مشابه درآمد دارند. درآمد آنها کمتر از مهندسان سخت افزار کامپیوتر است، اما به طور متوسط بیش از مهندسان نور و لیزر درآمد دارند. متوسط پاداش برای طراحی بازی های ویدئویی در ایالات متحده تقریباً 90،270 دلار در سال است.

در بسیاری از موارد، تعداد سال های تجربه یا سطح تخصص نیز می تواند دستمزد طراح بازی های ویدئویی را تعیین کند.

با توجه به داده های مربوط به حقوق و دستمزد منبع PayScale.com در آوریل 2018، طراحان بازی های ویدیویی می توانند پاداش زیادی دریافت کنند و در نهایت به عنوان طراح ارشد بازی ارتقا پیدا کنند.

طراحان ارشد می توانند حقوق بیشتری حدود 66،617 تا 120،620 دلار دریافت کنند. طراحان بازی های ویدئویی به طور متوسط بر اساس سطح تخصص خود می توانند درآمدهای زیر را کسب کنند:

  • 0 تا 5 سال: 56000 دلار

  • 5 تا 10 سال: 71000 دلار

  • 10 تا 20 سال: 79000 دلار

  • 20 سال یا بیشتر: 98000 دلار

 

5 کشور پر درآمد برای طراحی بازی های ویدئویی

 

1.ایالات متحده 106,120 دلار (73,246 پوند)

ایالات متحده تقریباً همه شرکت های بزرگ فناوری جهان را در خود جای داده است. همچنین حقوق متوسط زیادی برای توسعه دهندگان اختصاص داده، بنابراین اگر می خواهید به عنوان توسعه دهنده کار کنید، ایالات متحده محل مناسبی است. این کشور میزبان فیس بوک، آمازون، گوگل و شرکت های دیگر است.

 

2. سوئیس 101,449 دلار (70,022 پوند)

سوئیس به دلیل پاداش های دولتی به شرکت ها از طریق کمیسیون فناوری و نوآوری، یکی از دو کشوری است که حقوق متوسط شش رقمی برای توسعه دهندگان بازی در نظر گرفته است. طراحی بازی های ویدئویی در این کشور یکی از پردرآمدترین مشاغل است. تنها مسئله این است که میزان هزینه ها برای امرار معاش نیز بالا است.

 

3. دانمارک 81,778 دلار (56,444 پوند)

دانمارک پردرآمدترین کشور برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان در اتحادیه اروپا است. Issuu، بستری که به هر کسی اجازه می دهد مطالب خود را منتشر کند و ماهانه بیش از 90 میلیون بیننده دارد، در دانمارک واقع است.

 

4. استرالیا 80,093 دلار (55,281 پوند)

طراحان و توسعه دهندگان بازی های ویدئویی در استرالیا جزو پردرآمدترین های جهان هستند. هزینه زندگی در نیوزیلند از دیگر کشورهای این لیست بیشتر است.

 

5. نروژ 77,429 دلار (53,443 پوند)

شاید وقتی به فناوری فکر می کنید، نروژ اولین کشوری نباشد که به ذهن می رسد، اما این کشور برای توسعه دهندگان بلند پرواز مکان خوبی است. بیش از 40 میلیون نفر در سراسر جهان از محصولات "EdTech" نروژ مانند Kahoot که بازی های درسی را ارائه می دهد، استفاده می کنند.

 

5 شرکت برتر در زمینه تولید و طراحی بازی های ویدیویی

بسیاری از شرکت های طراحی بازی های ویدئویی در همان روزهای اولیه همزمان با خلق اثر درآمد زایی نیز می کنند. از همین رو  طراحان بازی های ویدئویی امروزه درآمدهای میلیونی دارند برخی از آنها جزو ثروتمندترین افراد جهان هستند. انجام بازی های ویدئویی در دو دهه گذشته برای میلیون ها نفر در سراسر جهان به یک لذت باورنکردنی یا به عبارت دقیق تر به یک اعتیاد جذاب تبدیل شده است. با افزایش تعداد طرفداران، تعداد سازمان های طراحی بازی و مشاغل بازی نیز افزایش می یابد. در زیر به برخی از برترین شرکت ها در این حوزه اشاره شده است:

 

1.Sony Computer Entertainment  ( 13.4میلیارد دلار)

سونی با تمرکز بر فناوری و خلاقیت، سیستم کنسول پلی استیشن را تولید کرد. استودیوهای بین المللی SIE (گروه توسعه دهندگان بازی های ویدئویی متعلق بهSony Interactive Entertainment  است) که امروزه پروژه های محبوبی از جملهGod of War ،Gran Turismo  و Turismo Sport را که شامل بازی های جنگی و اعتیادآور است، تولید می کند.

 

2. استودیو مایکروسافت (12.82 میلیارد دلار)

مایکروسافت ناشر اختصاصی ایکس باکس و ویندوز است و بازی های خاص خود را نیز توسعه می دهد. این استودیو به عنوان زیرمجموعه مایکروسافت طراح Windows ،Steam  و تمام نسخه های Xbox است. این شرکت در توسعه Gears of War ،Halo ،Minecraft  و دیگر عناوین مشهور همکاری دارد.

 

3.  نینتندو (6.28 میلیارد دلار)

نینتندو به عنوان یکی دیگر از شرکت های ژاپنی در لیست ثروتمندترین شرکت های بازی سازی جهان قرار دارد. این شرکت به لطف دستگاه های قابل حمل و ابتکارات شگفت انگیز یکی از سه شرکت برتر در زمینه توسعه بازی است. هنگامی که لوگوی نینتندو را مشاهده می کنید، اولین چیزهایی که به ذهن می آید Mario ،Pokemon  و The Legend of Zelda  است. این شرکت یکی از پردرآمدترین طراحان بازی های ویدیویی است.

 

4.  SEGA (4.9 میلیارد دلار)

می توانید از این شرکت برای طراحی Sonic the Hedgehog و Pac-Man قدردانی کنید. SEGA مخفف "Service Games" است. این استودیو بیشتر بر سبک بازی تمرکز دارد. جدا ازSonic the Hedgehog، معروف ترین پروژه های سگا عبارتند ازTotal War ،Football Manager  و Virtual Tennis.

 

5. Activision Blizzard (4.85 میلیارد دلار)

این شرکت در سال 2008 با ادغام Activision و Vivendi Games تاسیس شد. Activision Blizzard یکی از سه شرکت برتر توسعه بازی در ایالات متحده است که دارای زیر مجموعه هایی مانند Infinity Wards و   Treyarch است. Call of Duty ،Warcraft ،Starcraft ،Diablo  و Guitar Hero تنها تعدادی از عناوین موفق این شرکت هستند. این شرکت دستمزد بالایی را برای  طراحان بازی های ویدئویی اختصاص داده است.

 

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید