لینوکسی شو!!

لینوکسی شو!!

"برنامه نویسیو هنوز از لینوکس استفاده نمیکنی؟؟!!"

در مقایسه با یک کاربر معمولی کامپیوتر، برنامه نویسان اغلب مجبورند با اجزای مختلف یک سیستم‌عامل ارتباط نزدیکتر داشته باشند. لینوکس به طور فزاینده‌ای بستر انتخاب بسیاری از برنامه نویسان شده است.

برای ایده دادن در مورد استفاده روز افزون از لینوکس در برنامه نویسی، ۵۵ درصد از توسعه دهندگان در نظرسنجی stackoverflow ۲۰۲۰ لینوکس را به عنوان پلتفرم مورد نظر خود انتخاب کردند، ویندوز هم با ۵۳ درصد آرا در جایگاه دوم قرار دارد. این آمار و ارقام را با نظرسنجی stackoverflow ۲۰۱۵ مقایسه کنید که در آنجا فقط ۲۰ درصد توسعه دهندگان از لینوکس استفاده می‌کردند.

اگرچه ویندوز و مک بیشتر سهم بازار سیستم‌عامل را برای کاربران دسکتاپ به خود اختصاص داده اند، اما لینوکس در دنیای برنامه نویسی جایگاه خاص خود را دارد. اگر شما یک برنامه نویس هستید که در حال حاضر از ویندوز یا مک استفاده می‌کنید و ماهیت وظایف توسعه شما این امکان را به شما می‌دهد، ممکن است به فکر سوئیچ کردن به لینوکس بیفتید.

امروز ، می خواهیم در مورد 10 دلیل که هر توسعه دهنده وب و برنامه نویس باید لینوکس را به عنوان سیستم عامل اصلی انتخاب کند ، بنویسم.

 

بدون نگرانی بیشتر ، بیایید با ذکر همه 10 دلیل شروع کنیم:

 

  • لینوکس open source است و می تواند بسیار قابل تنظیم باشد و مهم نیست که توزیع لینوکس را چه انتخاب کنیم جوامع زیادی وجود دارد.

 

  • لینوکس امنیت را بسیار جدی می گیرد و بسیاری از راه حل های Open Source وجود دارد که به ما کمک می کند از خود دفاع کنیم و در صورت بروز مشکل بررسی کنیم.

 

  • لینوکس نیازی به جدا کردن هارددیسک ها ندارد و گزارش می شود که برای مدت زمان طولانی تری پایدارتر است.

 

  • به روزرسانی ها قابل تنظیم هستند و ما می توانیم فقط آنچه را که نیاز داریم نصب کنیم و بقیه را نادیده بگیریم. همچنین در به روزرسانی ها ، برنامه ها و برنامه هایی که ما استفاده می کنیم گنجانده شده است. بنابراین با یک کلیک و تمام سیستم همراه با برنامه ها و برنامه ها به روز می شوند.

 

  • گزینه های زیادی برای هر نرم افزار پولی که در سیستم عامل های دیگر موجود است وجود دارد.

 

  • از لینوکس در بسیاری از سرورهای سراسر جهان استفاده می شود (امروزه 90٪ -97٪ سرورها برای تأمین انرژی آنها از توزیع لینوکس استفاده می کنند)

 

  • لینوکس شروعی عالی را برای شخصی که سفارشی سازی را دوست دارد فراهم می کند و به ما امکان می دهد همه چی را نگاه کنیم و آنچه را که لازم داریم یا دوست داریم حذف یا اضافه کنیم.

 

  • لینوکس را می توان به راحتی خودکار کرد و مدیریت آن را از راه دور انجام داد.

 

  • حتی اندروید که یک سیستم عامل بسیار محبوب برای رایانه های لوحی و تلفن است ، از سیستم عامل مبتنی بر Linux استفاده می کند.

 

  • لینوکس می تواند به شما کمک کند کامپیوترهای قدیمی را که روی سیستم عامل های دیگر عملکرد خوبی ندارند ، اجرا کنید.

 

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید