فریمورک Yii در PHP چیست؟

فریمورک Yii در PHP چیست؟

"Yii یکی دیگر از فریمورک‌های قدرتمند و از بهترین چارچوب‌های PHP است و یک رقیب شایسته است. به وضوح می‌توانیم به شما بگوییم که Yii به دلیل سهولت در تنظیم، می‌درخشد. همچنین در مبحث عملکرد این چارچوب در مقابل Phalcon قرار گرفته و یک امتیاز بزرگ برای آن است."

یی (Yii) چیست؟

یی (Yii) یک چارچوب PHP مبتنی بر کامپوننت با عملکرد بالا برای توسعه سریع برنامه های وب مدرن است. نام Yii (با تلفظ Yee یا ) در زبان چینی به معنی "ساده و تکاملی" است. همچنین می توان آن را به عنوان مخفف کلمه Yes It Is تصور کرد!

یی برای چه کاری است؟

یی (Yii) یک چارچوب عمومی برنامه نویسی وب است ، به این معنی که می تواند برای توسعه انواع برنامه های وب با استفاده از PHP مورد استفاده قرار گیرد. به دلیل معماری مبتنی بر مولفه، پشتیبانی پیشرفته از حافظه پنهان و به ویژه برای توسعه برنامه های در مقیاس بزرگ مانند درگاه ها ، انجمن ها ، سیستم های مدیریت محتوا (CMS) ، پروژه های تجارت الکترونیکی ، خدمات وب RESTful و غیره مناسب است.

 

چگونه Yii را با سایر فریمورک ها مقایسه می کنند؟
اگر قبلاً با چارچوب دیگری آشنا هستید ، ممکن است از نحوه مقایسه Yii با دیگر فریمورک ها قدردانی کنید:


  • مانند اکثر فریم ورکهای PHP ، یی نیز الگوی معماری MVC را پیاده سازی می کند و سازماندهی کد را بر اساس آن الگو ارتقا می دهد.

 

  • یی تقریباً بر این که کد باید به روشی ساده و در عین حال زیبا نوشته شود معتقد است. Yii هرگز تلاشی مضاعف بر اینکه طراحی کاملا مطابق با الگو ها باشید انجام نخواهد داد.

 

  • یی بسیار قابل توسعه است. می توانید تقریباً هر قسمت از کد را سفارشی یا جایگزین کنید.عملکرد بالا همیشه هدف اصلی Yii است.

 

یی (Yii) یک نمایش یک نفره نیست ، اما توسط یک تیم توسعه دهنده قوی و همچنین جامعه بزرگی از متخصصان که به طور مداوم به پیشرفت Yii کمک می کنند ، پشتیبانی می شود.

تیم توسعه دهنده Yii، روند توسعه وب و بهترین شیوه ها و ویژگی های موجود در سایر چارچوب ها و پروژه ها را تحت نظر دارد. بهترین و مناسب ترین شیوه ها و ویژگی های یافت شده در سایر نقاط به طور منظم در چارچوب اصلی گنجانده شده و از طریق رابط های ساده و ظریف در معرض دید قرار می گیرند.

نسخه های Yii

یی در حال حاضر دو نسخه اصلی در دسترس دارد: 1.1 و 2.0. نسخه 1.1 نسل قدیمی است و اکنون در حالت تعمیر و نگهداری است. نسخه 2.0 با استفاده از جدیدترین فناوری ها و پروتکل ها ، از جمله: Composer, PSR, namespaces, traits, و موارد دیگر بازنویسی شده است.

الزامات و پیش نیازها

یی (Yii) 2.0 به PHP 5.4.0 یا بالاتر نیاز دارد و با آخرین نسخه PHP بهترین عملکرد را دارد. با اجرای جستجوگر نیاز در هر نسخه Yii ، می توانید نیازهای دقیق تری را برای ویژگی های فردی پیدا کنید.

استفاده از Yii نیاز به دانش اولیه در مورد برنامه نویسی شی گرا (OOP) دارد ، زیرا Yii یک چارچوب خالص مبتنی بر OOP است. Yii 2.0 همچنین از جدیدترین ویژگی های PHP مانند namespaces و traits استفاده می کند. درک این مفاهیم به شما کمک می کند تا با سهولت بیشتری Yii 2.0 را انتخاب کنید.

 

 

منبع 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید