فریمورکهای برتر زبان پایتون

فریمورکهای برتر زبان پایتون

"چه چیزی باعث میشود برنامه نویسان راحت تر اقدام به تولید برنامه های خود کنند ؟ساده است ، جواب فریمورک ها هستند. چارچوبها با خودکار کردن اجرای کارهای اضافی ، زمان توسعه را کاهش داده و به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا به جای تولید عناصر معمولی و تکراری ، بیشتر روی منطق برنامه تمرکز کنند. در این مقاله با ما باشید با برترین فریمورک های زبان پایتون آشنا شویم ."

 

از آنجا که این زبان یکی از زبان های پیشرو در برنامه نویسی است ، با کمبود فریمورک مواجه نیست . چارچوب های مختلف مجموعه ای از مزایا و موضوعات خاص خود را دارند. از این رو ، انتخاب آنها باید براساس الزامات پروژه و اولویت برنامه نویس انجام شود.

در اصل سه نوع چارچوب پایتون وجود دارد ، یعنی full-stack ، micro-framework و ناهمزمان. قبل از اینکه به بحث در مورد بهترین چارچوب های پایتون بپردازیم ، ابتدا اجازه دهید مختصراً به انواع مختلف چارچوب های پایتون نگاهی بیاندازیم

 

انواع فریمورک های پایتون

سه نوع چارچوب فریم ورک در پایتون داریم:

  • فریم ورک‌های Full-Stack: فریم ورک‌های Full-Stack که به عنوان فریم ورک‌های سازمانی نیز شناخته می‌شوند، راه حلی برای تمام مشکلات یک توسعه دهنده محسوب می‌شوند. این فریم ورک‌ها با کتابخانه‌ای داخلی ساخته شده‌اند تا به صورت یکپارچه عمل کنند. این فریم ورک‌ها از توسعه دیتابیس، اینترفیس‌های فرانت-اند و سرویس‌های بک-اند پشتیبانی می‌کنند.

  • میکرو فریم ورک‌ها: میکرو فریم ورک‌های پایتون، نرم افزارهای سبک مبتنی بر وبی هستند که کارایی محدودی دارند. این دسته از فریم ورک‌ها معمولا، تنها اجزایی را در اختیار توسعه دهنده قرار می‌دهند که برای توسعه وب، ضروری هستند. میکرو فریم ورک‌ها در واقع فاقد بسیاری از قابلیت‌های اضافه و کارهایی مانند اعتبار سنجی فرم‌ها، احراز هویت و اعطای مجوز هستند.

  • فریم ورک‌های Asynchronous: این فریم ورک‌ها، آخرین فریم ورک‌هایی هستند که به پایتون پیوستند. فریم ورک‌های Asynchronous، بسیار خاص هستند و از کتابخانه Asynico تغذیه می‌شوند. این فریم ورک‌ها به توسعه دهندگان اجازه می‌دهند مجموعه‌‌های بزرگی از اتصالات همزمان را کنترل کنند.

 

فریمورک Django

جنگو یک فریم ورک full-stack هست که در رده های برتر این لیست قرار گرفته است. این فناوری برای ساختن وب اپلکیشن های پیچیده داده محور کارآیی کافی دارد. این پلتفرم با ویژگی هایی از جمله کتابخانه ها ، قالب ها و API ها که از توسعه پروژه های مقیاس پذیر وب پشتیبانی می کنند ، بسیار بالغ و پیشرفته است. Django شناخته شده ترین سکوی است که در برنامه های مبتنی بر پایتون مورد استفاده قرار می گیرد و در چندین وب سایت محبوب مانند Instagram، Pinterest، Bitbucket، Nextdoor، The Washington Times و غیره استفاده می شود.

 

فریمورک Flask

Flask، یکی از فریم ورک‌های پایتون است که تحت لیسانس BSD قابل استفاده است. Flask مبتنی بر ابزار Werkzeug WSGI و قالب Jinja2 است. اصلی ترین هدف این فریم ورک، کمک به توسعه دهندگان برای توسعه برنامه قدرتمندی بر پایه وب است. این فریم ورک در واقع برای برنامه‌های متن باز طراحی شده و به همین دلیل توسط کمپانی‌های بزرگی چون لینکدین و پینترست استفاده می‌شود.

 

فریمورک TurboGears

این فریم ورک یک پلتفرم توسعه برنامه وب است که از عناصر رابط کاربری وب سرور (WSGl) شامل SQLAlchemy،Repoze ،WebOb و موارد دیگر استفاده می شود. مانند Ruby on Rails یا Apache Struts ، در معماری MVC کار می شود بنابراین از پیشرفت سریع برنامه های وب پشتیبانی می کند. این چارچوب وب به دلیل دارا بودن ویژگی هایی که اجازه می دهد هم به عنوان یک راه حل کامل و هم برای میکرو فریم ورک عمل کند.

 

فریمورک WEB۲PY

Py2web یک فریم ورک اپن سورس، همه منظوره، سریع، توسعه پذیر و ایمن است که برای علاقمندان به زبان برنامه نویسی پایتون طراحی گشته است. از جمله قابلیت‌های منحصر به فرد این فریم ورک زبان برنامه نویسی پایتون می‌توان به قابلیت ایجاد، ویرایش و مدیریت وب اپلیکیشن از هر زمان و مکانی صرفاً از طریق یک مرورگر همچون فایرفاکس یا گوگل کروم و … اشاره کرد.

 

فریمورک CherryPy

این فریم ورک به توسعه دهندگان امکان می دهد تا ویژگی های CRUD (ساختن ، بازیابی ، به روزرسانی و حذف) برنامه ها را در برخورد با پروژه از هر مکانی با استفاده از مرورگر کاربر ادغام کنند. هنگامی که برنامه ای با استفاده از CherryPy ایجاد شده است ، این برنامه را قادر می سازد تا روی سرورهای HTTP زیادی اجرا شود ، دارای سیستم پلاگین سازگار و دارای پروفایل های داخلی است.

 

فریمورک FALCON

Falcon یک فریم ورک مینیمال WSGI است که در آن تنها موارد ضروری قرار دارد و موارد حواس پرت کن اضافی حذف شده است. این فریم ورک بسیار قابل اطمینان و منعطف است و می‌توان در هر دو سطح بالا و پایین از توسعه پروژه استفاده شود.

 

فریمورک CubicWeb

یادگیری فریم ورک CubicWeb، سختی‌های خودش را دارد. این فریم ورک به صورت کامل، شبیه به دیگر فریم ورک‌های پایتون نیست؛ در حقیقت، توسعه دهندگان CubicWeb، آن را شبه فریم ورک می‌دانند. از این فریم ورک یا شبه فریم ورک برای ساخت دیتابیس فرانت اند برنامه های مبتنی بر وب استفاده می‌شود.

 

در نهایت باید گفت که یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون، به احتمال زیاد به تنهایی برای هیچ توسعه دهنده‌ای کافی نخواهد بود. شناخت فریم ورک‌های پایتون به شما کمک می‌کند پروژه خود را سریع‌تر و با اطمینان بیشتری جلو ببرید. مطالبی که در این مقاله آورده شد، همه با بررسی و تجربه این فریم ورک‌ها جمع آوری شده است. امیدوارم نهایت استفاده را برده باشید.

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید