زندگی نامه لورنس لری پیج مخترع جستجوگر گوگل

زندگی نامه لورنس لری پیج مخترع جستجوگر گوگل

"لورنس لری پیج ( Lawrence Larry Page ) متولد سال ۱۹۷۳ میباشد او یکی از کارآفرینان و مبتکران کشور آمریکا است که موفق شد با سرگئی برین موتور جستجوی اینترنتی گوگل و شرکت گوگل را تاسیس کند . در سال ۲۰۱۱ بود که با استعفای اریک اشمیت لری مدیر عامل اجرایی گوگل شد . لری نیز مخترع رتبه صفحه (پیج رنک) بود که اساس الگوریتم جستجوی گوگل است."

لری و سرگئی برین باهم تقریباً ۱۶ درصد از سهام گوگل را در اختیار خود دارند . در زندگینامه لورنس لری پیج می خوانیم که او در مدرسه مونتزوری در لنسینگ، میشیگان درس خواند و در دوران دبیرستان از مدرسه ی لنسینگ غربی فارغ‌التحصیل شد.

او مدرک کارشناسیش را در رشته ی مهندسی رایانه و مدرک ارشد خود را از دانشگاه استنفورد به دست آورد . و هم‌اکنون تحصیل را در مقطع پی‌اچ‌دی را نصفه رها کرده است . سرگئی برین یک مهاجر است اما لری پیج آمریکایی اصیل می باشد . لری پیج مانند همکار و شریک خود دین یهودیت را ارث برده است .

پدر لری برعکس مادرش که شدیدا به دین یهودی اعتقاد داشت سر خود را با علم و تکنولوژی گرم کرده بود .پدر لری در لنسینگ در حالی که غرق در کسب دانش ریاضیات، علم و کامپیوتر بود بزرگ شد

 

دستاورد های لورنس لری

لورنس لری پیج ( Lawrence Larry Page ) لیسانس خودرا در دانشگاه میشیگان در رشته ی مهندسی کامپیوتر و در دانشگاه استنفورد مدرک فوق لیسانسش دررشته ی علوم کامپیوتر و مکانی که در آن با  سرگئی برین آشنا شد و شرکت گوگل را پایه‌گذاری کرد، اخذ کرده است .

او بعد از فوق لیسانس برای رشته ی دکترای علوم کامپیوتر در همان دانشگاه استنفورد ثبت نام کرد. موضوع پایان نامه لری پیج کشف خواص ریاضی شبکه جهانی بود . در دوره دکترا که قبل از آن لری در سال ۱۹۹۵ باسرگئی برین آشنا شده بود به او در مطالعات و تحقیقاتش کمک کرد سپس آن دو موفق شدند مقاله ی خود را عملی کرده و آن را به یک موتور جستجوی اینترنتی تبدیل کنند.

اسم اولیه ی موتور جستجو گر آن ها  BackRub  بود که درسال ۱۹۹۶ آن را بر روی سرور وب‌ سایت دانشگاه استنفورد راه ‌اندازی کردند. آن دو بعد از جست‌ وجوهای موفق BachRub با بررسی و ویرایش مجدد به اسم گوگل رسیدند. اسمی که از GooGol به معنی عدد ۱ با صد صفر جلوی آن گرفته شده است. این به معنی بود که موتور جستجوگر ساخته شده آنها دارای منابعی بی نهایت است.

و درسال ۱۹۹۸ پیچ و برین به صورت رسمی شرکت گوگل را راه اندازی کردند .بنابراین گوگل وارد دنیای اینترنت شد  . سرگئی برین و لری پیج به نام مردان گوگل مشهورند، و از سهامداران اصلی این شرکت محسوب می‌شوند. شرکت گوگل در ایالت کالیفرنیا، آمریکا واقع شده است.

در زندگینامه لورنس لری پیج می خوانیم که او در سال ۲۰۰۸ با لوسیندا ساوتورث ازدواج کرد . مراسم ازدواج لری و لوسیندا در Necker Island مکانی که در آن پرنسس دیانا مدت ها قبل زندگی میکرده است برگذار شد .

همسر لری از فارغ التحصیلان رشته ی پزشکی است و مدت زمانی را در جنوب آفریقا مشغول به طبابت بوده است .

.

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید