بهترین کتابخانه های php

بهترین کتابخانه های php

"PHP یک زبان برنامه نویسی وب سایت قدرتمند است که ایجاد صفحات وب پویا و جذاب را برای توسعه دهندگان وب سایت آسان می کند. توسعه دهندگان می توانند از کد PHP با کمک فریمورک ها عملکرد و ویژگی ها وب سایت را بهبود ببخشند. با این حال، نوشتن کد PHP می تواند یک فرآیند خسته کننده و وقت گیر باشد. به منظور کاهش زمان توسعه، توسعه دهندگان می توانند به جای نوشتن کد از کتابخانه های PHP برای افزودن ویژگی ها به سایت استفاده کنند."

استفاده از کتابخانه های PHP به جای نوشتن کد می تواند زمان توسعه وب سایت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و در نتیجه به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بر روی سایر جنبه های مهم طراحی وب سایت تمرکز کنند.

در اینجا ما لیستی از 10 بهترین کتابخانه PHP را گردآوری کرده ایم که به توسعه دهندگان وب سایت کمک می کند تا عملکرد سایت های خود را به راحتی افزایش دهند و زمان توسعه PHP را بهینه کنند.

 

کتابخانه Opauth :

این کتابخانه‌ی کاربردی به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل گوگل‌پلاس، فیس بوک، توییتر، گیت‌هاب، اینستاگرم و لینکدین هویت خود را تایید کنند. فریمورک‌های زیادی از Opauth پشتیبانی می‌کنند.

 

کتابخانه FastCache :

سیستم کش این کتابخانه سرعت بارگذاری سایت را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. FastCache به جای فرستادن هر کوئری به پایگاه داده، مورادی را ارسال می‌کند که خاص و منحصر بفرد است. به این معنا که اگر یک جست و جوی مشابه را ۱۰۰۰ بار انجام داده باشید، تنها یک بار از پایگاه داده استفاده می‌شود. بقیه‌ی ۹۹۹ بار از کشِ سیستم بارگذاری می‌شود.

 

کتابخانه PHPMailer :

این کتابخانه در سیستم‌هایی مثل وردپرس و دروپال پیاده‌سازی شده و یکی از امن‌ترین راه‌کارهای ارسال ایمیل در PHP است. PHPMailer  توسطSMTP پشتیبانی می‌شود و می‌توانید ایمیل‌های مبتنی بر HTML را با استفاده از آن ارسال کنید.

 

کتابخانه ColorExtractor :

ColorExtractor کتابخانه‌ی سودمندی  است که برای استخراج رنگ از تصاویر استفاده می‌شود. این کتابخانه تمامی پیکسل‌های تصویر را بررسی کرده و یک پالت رنگی به ما بر می‌گرداند. توسعه دهندگان از این پالت رنگی برای تشخیص رنگ قالب استفاده می‌کنند و طراحی خود را با آن انطباق می‌دهند.

 

کتابخانه phpAES :

phpAES یک کد پی اچ پی پیاده سازی کلاس است که از رمزگذاری رمزگذاری 128، 192 و 256 بیتی AES پشتیبانی می کند. وقتی صحبت از کامپایل کردن به PHP می شود، کتابخانه نیاز به پسوند دیگری ندارد. کاملاً کاربردی و مطابق با FIPS 197 است.

 

کتابخانه Mink :

Mink یکی دیگر از کتابخانه های مفید PHP است که به شما کمک می کند تا تعامل صحیح صفحات وب با مرورگرهای اینترنتی را آزمایش کنید. این کتابخانه تفاوت های API بین مرورگرهای مختلف را حذف می کند و در نتیجه محیط آزمایشی بهتری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.

 

کتابخانه PHP Text to Image :

PHP text to Image یک کتابخانه PHP است که متن را به تصویر تبدیل می کند. این در برخی موارد ساده مانند نمایش آدرس‌های ایمیل به‌عنوان تصاویری که به‌صورت برنامه‌ریزی قابل یافتن نیستند، مفید است. استفاده از این کتابخانه PHP می تواند احتمال ارسال آدرس های ایمیل توسط خزنده های وب را کاهش دهد و از آن به عنوان یک نامه ناخواسته استفاده کند.

 

کتابخانه PHP Humanizer :

این کتابخانه از متد های مختلفی استفاده کرده و متغیرها را به شکلی خوانا و قابل فهم برای افراد تبدیل می‌کند. برای مثال می‌تواند اعداد یونانی را ترجمه کند، رشته‌های طولانی را کوتاه کند  و یا بایت‌ها را به شکل kB/MB/GB محاسبه ‌کند. این کتابخانه بیشتر از ۱۵ زبان (حتی از نوع گفتاری) را پشتیبانی می‌کند.

 

 

کتابخانه PHP DB Class :

PHP DB Class یک کتابخانه عالی PHP است که به توسعه PHP و MySQL کمک می کند. این ابزار دسترسی آسان و راحت به پایگاه داده را ارائه می دهد و میزان کدگذاری مورد نیاز برای انجام کار را کاهش می دهد. علاوه بر این، کتابخانه PHP ویژگی های اشکال زدایی مختلفی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، توسعه دهندگان می توانند از ویژگی اشکال زدایی برای نمایش درخواست ها و جدول حاصل استفاده کنند. آنها می توانند این کار را فقط با افزودن یک پارامتر به متدهای کلاس خود انجام دهند.

 

کتابخانه Robo :

این کتابخانه یک اجرا کننده‌ی وظیفه(task) می‌باشد که فقط مختص PHP  است. با استفاده از Robo می‌توانید یک اتوماسیون برای خود راه بیندازید تا گردش کارتان بهبود یابد. کتابخانه‌ی Robo می‌تواند تست انجام دهد و به بروزرسانی‌های کنترل نسخه رسیدگی کند.

 

 

منبع

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید