بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع کار

بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع کار

"به یادگیری کدنویسی فکر می کنید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ یکی از رایج ترین سوالاتی که می شنویم این است که "ابتدا چه زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرم؟" صنعت سریع تغییر می کند. و با انتخاب بیش از 600 زبان ممکن ، تفکیک آنها و یافتن زبان مناسب با نیازهای شما بسیار طاقت فرسا است."

قبل از اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم ...
قبل از اینکه به سوال پاسخ دهیم که ابتدا باید چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید ، چند سوال سریع وجود دارد که می خواهیم به آنها بپردازیم.

زبان های برنامه نویسی چیست؟
اگر می خواهید تصمیم بگیرید که ابتدا کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید ، اولین قدم درک این است که زبان برنامه در ابتدا چیست. پاسخ کوتاه ، این است که "زبان های برنامه نویسی ابزاری هستند که ما برای نوشتن دستورالعمل های رایانه برای پیگیری از آنها استفاده می کنیم."

کامپیوترها به زبان باینری (دستگاه اعداد دودویی یا دورین)فکر می کنند و زبانهای برنامه نویسی به ما کمک می کنند 1 و 0 را به چیزی ترجمه کنیم که برای انسان راحت تر قابل درک باشد. برنامه نویسان سفیران بین دنیای انسان ها و رایانه ها هستند و زبان های برنامه نویسی ابزاری هستند که برای گفتن رایانه ها به کامپیوتر چه کاری انجام می دهند.

اگر زبان برنامه نویسی را اشتباه انتخاب کنم چطور؟
همچنین مهم است که بدانید ، قبل از شروع یادگیری اولین زبان برنامه نویسی خود ، مهم نیست که هر زبانی را انتخاب کنید مهارت های ارزشمندی را خواهید آموخت. در واقع چیزی به عنوان انتخاب زبان اشتباه وجود ندارد.

زبانهای برنامه نویسی ممکن است از لحاظ ظاهری متفاوت باشند اما اشتراکات زیادی با هم دارند. آنها الگوها و ساختارهای مشابهی دارند و با یادگیری یک زبان با مفاهیم اصلی کدگذاری آشنا می شوید که به شما در یادگیری زبان های برنامه نویسی دیگر در آینده کمک می کند. به محض این که اولین زبان برنامه نویسی خود را انتخاب کنید - مهم نیست که کدام یک را انتخاب کنید - انتخاب دیگران آسان تر خواهد بود.

همچنین باید بدانید که غیر معمول نیست که یک توسعه دهنده در طول زندگی حرفه ای خود بین زبانهای مختلف حرکت کند ، زیرا از آنها می خواهد انواع مختلف مشکلات را حل کنند. قطعاً در استفاده از اولین زبان برنامه نویسی که انتخاب می کنید قفل نیستید. بنابراین زیاد نگران نباشید و تمرکز کنید که آیا بهترین زبان برنامه نویسی را یاد می گیرید. درعوض ، بر کسب دانش بنیادی با هر زبانی که انتخاب می کنید تمرکز کنید.

چه زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرید؟
اکنون که پیش زمینه ای کسب کردید ، وقت آن است که تصمیم بگیرید چه زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید. با تصمیم گیری می توانید چند مسیر را طی کنید. اول انتخاب زبان برنامه نویسی بر اساس هدف شما و دوم انتخاب زبان برنامه نویسی بر اساس بیشترین تقاضا یا محبوبیت در صنعت.

یافتن بهترین زبان برنامه نویسی برای اهداف خود
چرا می خواهید یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید؟ آیا فقط برای سرگرمی برنامه نویسی می کنید؟ کنجکاو هستید که کدگذاری چگونه است؟ آیا می خواهید چیزی خاص بسازید یا شغل جدیدی پیدا کنید؟ پاسخ به این سوال راهی عالی برای ایده گرفتن از این است که برای شروع زبان بهتر است.

اگر فقط برای سرگرمی یاد می گیرید ، هر زبانی را که دوست دارید انتخاب کنید! برخی از زبانهای معروف برای کسانی که شروع کار می کنند شامل HTML ، CSS ، JavaScript یا Python است. در بخش زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اینها کسب کنید.

اگر در ابتدای سفر کدگذاری هستید ، می خواهید زبانهای اصلی نشانه گذاری مانند HTML و CSS را بیاموزید تا فقط پای خود را وارد کنید. این دو مورد برای توسعه وب جلویی ضروری است و می توان آنها را برای طراحی صفحات وب جذاب به سادگی با اضافه کردن برخی از عناصر تعاملی استفاده کرد.

یادگیری HTML و CSS یک نقطه شروع عالی برای کسانی است که می خواهند از ابتدا وب سایت بسازند. هنگامی که با HTML / CSS آشنا شدید ، می توانید به زبانهایی مانند JavaScript ، Node یا React بروید تا به وب سایت خود عملکردی را که لازم است ، بدهید. به خاطر داشته باشید که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب ، باید نمونه کارهای متنوعی از پروژه های گذشته خود را به نمایش بگذارید.

می خواهید داده ها را تجزیه و تحلیل کنید؟ اگر به دنبال کمک برای دستیابی به داده ها هستید ، SQL گزینه بسیار خوبی است و Python و R مکان های مناسبی برای تجسم داده ها هستند. Ruby ، ​​JavaScript و Python برای خودکار کردن کارها مفید هستند.

اگر می خواهید یک انتقال شغلی ایجاد کنید یا یک شغل جدید پیدا کنید ، با افراد در صنعت مورد علاقه خود صحبت کنید. اگر به توسعه تلفن همراه ، طراحی وب ، علم داده یا صنعت دیگری علاقه مند هستید ، با افراد این جوامع در ارتباط باشید و از آنها بپرسید که یک روز معمول برای آنها چگونه است.

زبان های برنامه نویسی محبوب برای انتخاب
اگر می خواهید در زمینه کدگذاری شغل خود را دنبال کنید ، توصیه می شود هنگام شروع به کار خود به زبانهای اصلی ادامه دهید. آنها بیشترین تقاضا را در صنعت فناوری ایجاد می کنند ، با تعداد شغل های بی شماری آنها را به عنوان مهارت های مورد نیاز برای توسعه دهندگان سطح پایین ذکر می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها و استفاده از آنها ، به لیست زیر برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی مراجعه کنید.

 

++ C
C ++ یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و همه منظوره است که برای ساخت برنامه هایی با عملکرد سریعتر و مقیاس پذیری بسیار موثرتر استفاده می شود. در واقع ، اساس اساسی اکثر نرم افزارهای ویندوز به زبان C ++ نوشته شده است.

C ++ برای مدیریت برنامه های سنگین مانند مرورگرهای وب ، سیستم عامل ها ، برنامه های دسک تاپ ، رایانش ابری و حتی بازی های ویدیویی ایده آل است. در صنایع مختلفی از جمله VR ، رباتیک ، توسعه نرم افزار و بازی و محاسبات علمی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی های کلیدی این زبان پشتیبانی سخت افزاری بین پلتفرمی و سازگاری آن با تغییر یک محیط داخلی است.

 

C #
C # زبان برنامه نویسی مایکروسافت است. این زبان به عنوان یکی از محبوب ترین زبان ها از زمان استفاده در سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و iOS و اندروید استفاده شده است. C # همچنین به داشتن مجموعه عظیمی از کتابخانه ها و چارچوب ها معروف است.

این زبان اغلب زبان مورد علاقه سازندگان بازی و سازندگان برنامه های تلفن همراه است ، اگرچه در نرم افزارهای سازمانی مانند Azure و IoT نیز اجرا شده است. اگر به طراحی بازی علاقه مند هستید ، به احتمال زیاد هنگام ساخت دارایی در موتور Unity برای یک بازی جدید ، با C # مواجه می شوید.

 

javaScript
از JavaScript به عنوان یک زبان برنامه نویسی پویا ، در درجه اول در توسعه وب برای طراحی وب سایت های تعاملی و کاربر پسند استفاده می شود. این صفحات وب تلطیف شده با قابلیت اضافه شده را فراهم می کند و به مارک های تجاری اجازه می دهد با نمایش عناصر متحرک در وب سایت های خود ، تعامل کاربر خود را افزایش دهند.

این زبان برنامه نویسی همه کاره ، مولفه اصلی مرورگرهای وب است و برای بیشتر مبتدیانی که کنجکاو هستند در مورد توسعه وب جلویی یا توسعه بازی های تلفن همراه مناسب باشند ، مناسب است.

 

Ruby
Ruby یک زبان برنامه نویسی پویا با کاربردهای عمومی است که بیشترین محبوبیت را با چارچوب Ruby on Rails اجرا می کند. Ruby on Rails بخاطر چارچوب مخل ، سمت سرور و ارائه ویژگیهای پیشرفته به کاربران ، همه اینها به لطف نحو مختصر و پشتیبانی شی گرا ستایش می شود.

اگرچه روبی یک زبان باطنی است ، اما به گونه ای طراحی شده است که به جای فقط ماشین توسط افراد قابل خواندن است. این زبان به یک زبان اصلی تبدیل شده است که توسط بسیاری از شرکت های فناوری ارزش دارد. علاوه بر این ، روبی دلیل موفقیت نرم افزار پیاده سازی شده در توییتر ، Airbnb و GitHub است.

 

python
Python یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی عمومی است. این سهم مهمی در علم داده ، یادگیری ماشین و توسعه وب داشته است. کتابخانه اسناد پایتون نحوه تجسم و جمع آوری مقادیر زیادی از داده ها را با استفاده از Matplotlib ، Pandas و موارد دیگر پوشش می دهد. مردم همچنین از آن برای برنامه ریزی برنامه های دسک تاپ استفاده کرده اند.

پایتون مانع کمی برای ورود است. این ساده اما زیبا است ، با بسیاری از برنامه های دنیای واقعی - یکی از نمونه های قابل توجه ، هوش مصنوعی است. همانطور که در وب تراش دیده می شود ، پایتون توانایی استخراج مقدار زیادی داده را دارد.

R زبان برنامه نویسی آماری دیگری است که برای تجزیه و تحلیل و تجسم داده مناسب است.

 

SQL
SQL یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر داده است. هدف آن ذخیره اطلاعات در مجموعه داده های جداگانه است ، بنابراین می توانید آنها را بازیابی کنید تا گزارش های دقیق را بر اساس درخواست جستجوی خود تولید کنید. SQL با توجه به اینکه دانش داده از پایگاه داده های رابطه ای استفاده می کند ، برای هر دانشمند مشتاق داده ضروری است. با این حال ، این بهترین زبان برای ساخت برنامه ها از ابتدا نیست.

SQL به بازاریابان اجازه می دهد تا داده های تجاری را ترجمه و تجزیه و تحلیل کنند تا درک کنند که چجوری برخی از محصولات عملکرد خوبی در بازار دارند یا اینکه حراجی ها رو به سمت مشتری شدن رهبری کند. SQL برای دستکاری داده های ساخت یافته به سیستم های پایگاه داده مانند MySQL ، Oracle و MS Access وارد می شود. این اتصال بین متغیرهای متعدد برای ایجاد جداول جدید را شناسایی می کند.

 

در پایان هر کدام از زبانها را انتخاب کنید ، ما هیجان زده می شویم که کد نویسی را شروع می کنید و بهترین آرزوها را برای شما در سفر داریم!

 

 

منبع

 

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید