برترین برنامه نویسان خانم تاریخ

برترین برنامه نویسان خانم تاریخ

"در طول تاریخ، زنان برجسته ای بوده اند که نقشی اساسی در پیشرفت علم داشته اند، اما برخلاف تأثیر چشمگیرشان، هرگز شناخته نشدند. بعضی از آن ها در سایه ی مردان زندگی شان دیده نشدند، تعدادی از آن ها مجبور شدند خود خواسته ، کاری که شروع کرده بودند را رها کنند و بعضی دیگر از آن ها، مرگی تلخ و نابهنگام به زندگی شان پایان داد. اما تعدادی از آن ها هم بودند که موفق شدند در دنیای علم جاپای خود را محکم کنند و به شهرت برسند."

 

ارنا اشنایدر هوور  ( Erna Schneider Hoover  )

هوور دارای مدرک دکترای تخصصی در زمینه فلسفه و ریاضی محض از دانشگاه ییل بود و بعنوان محقق در لابراتوار بل در نیوجرسی در سال 1954 مشغول به فعالیت شد. در طی فعالیتش در بل، وی یک سیستم سوییچینگ تلفن اختراع کرد که از یک کامپیوتر برای نشان دادن تماس های ورودی استفاده می کرد. کامپیوتر فوق مقدار تماس های گرفته شده را بطور خودکار تنظیم می کرد که این امر باعث برطرف شدن مشکلات بارگذاری بیش از حد می شد. اصول اصلی سیستم هوور هنوز هم استفاده می شود. به منظور نایل شدن به این موفقیت، یکی از نخستین امتیازهای نرم افزاری موجود در آن زمان به وی داده شد و او  بعنوان نخستین زن ناظر در دپارتمان فنی بل شناخته شد.

آدا لاولیس (1815 - 1852)

آدا لاولیس در سال 1815 در لندن، انگلستان به دنیا آمد. آدا نزدیک به 100 سال قبل از ساخته شدن اولین نمونه اولیه کامپیوتر مدرن به دنیا آمد، اما هنوز به عنوان یک پیشگام در برنامه نویسی شناخته می شود. شهرت آدا را می توان به کار او در تفسیر موتور تحلیلی چارلز بابیج نسبت داد. موتور تحلیلی مکانیزه کردن عملیات ریاضی را فعال می کند و از این رو به عنوان یک رویداد مهم در جدول زمانی تکامل رایانه در نظر گرفته می شود.

گریس هاپر (1906 - 1992)

گریس هاپر یکی از برجسته ترین و تحسین شده ترین دانشمندان رایانه است که تاکنون زندگی کرده است. قبل از مرگ در سال ۱۹۹۲ ، هاپر از حرفه ای دوگانه در علوم کامپیوتر و خدمات دریایی برخوردار بود که بیش از چهار دهه به طول انجامید و بازنشستگی وی را به عنوان قدیمی ترین مأمور نیروی دریایی ارتش دید.

به عنوان یک ستوان Navy WAVES ، هاپر بخشی از تیم هاروارد بود که اولین رایانه را ساخت. پس از جنگ جهانی دوم ، هاپر در ایجاد UNIVAC ، اولین رایانه تجاری جهان نقش داشت. او همچنین اولین زبان برنامه نویسی جهانی را برای تجارت ، COBOL ، که هنوز هم در حال استفاده است ، توسعه داد. هاپر حتی با ابداع اصطلاح “debugging” نیز اعتبار دارد.

همانطور که Science Focus خاطرنشان می کند ، نام مستعار “Grace Amazing” بدون شایستگی به او داده نشده بود ، و او همچنان به الهام گرفتن از برنامه نویسان زن ادامه می دهد.

ادیت کلارک (1883 - 1959)

ادیت کلارک اولین مهندس برق زن بود. او همچنین اولین استاد زن مهندسی برق در دانشگاه تگزاس در آستین بود. او که در خانواده‌ای 9 فرزندی به دنیا آمد، در سن 12 سالگی یتیم شد. او از ارث خود برای تأمین هزینه تحصیلات دانشگاهی خود استفاده کرد و در رشته ریاضیات فارغ‌التحصیل شد. او قبل از پیوستن به AT&T در یک مدرسه خصوصی تدریس می کرد. زمانی که او در آنجا کار می کرد، موفق شد مدرک خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه کلمبیا به پایان برساند. او بعداً اولین زنی بود که از موسسه فناوری ماساچوست ثبت نام کرد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق گرفت.

مری کنت کلر (1913 - 1985)

در میان اولین افرادی که در ایالات متحده موفق به دریافت مدرک دکترا شدند، کلر از پیشگامان علوم کامپیوتر بود. او پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود در ریاضیات از دانشگاه دی پال، در بنیاد ملی علوم کار کرد و در آنجا زبان برنامه نویسی BASIC را توسعه داد. پس از دکترا، کلر بخش علوم کامپیوتر را در کالج کلارک راه اندازی کرد تا آموزش کامپیوتر را ارتقا دهد.

 

کدام کشورها بهترین زنان برنامه نویس را دارد؟

تا اینجا با زنان موفق برنامه نویس قرن آشنا شدیم. می‌خواهیم لیستی از 10 کشوری که بهترین زنان برنامه نویس را دارد به شما معرفی کنیم. در این لیست روسیه در رتبه اول قرار دارد و آمریکا در این لیست وجود ندارد و رتبه 14 را به خود اختصاص داده است.

  1. روسیه

  2. ایتالیا

  3. لهستان

  4. چین

  5. فرانسه

  6. رومانی

  7. آلمان

  8. سنگاپور

  9. هند

  10. انگلستان

 

:منبع

https://www.businessinsider.com/___https://www.hackerearth.com/

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید