آموزش نصب SSL بر روی Cpanel

آموزش نصب SSL بر روی Cpanel

"پروتکل (SSL (Socket Secure Layer ، یک استاندارد وب برای کدکردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت است."

 

SSL چیست ؟

SSL یا Secure Socket Layer راه حلی جهت برقراری ارتباطات ایمن میان یک سرویس دهنده و یک سرویس گیرنده است . در واقع SSL پروتکلی است که پایین تر از لایه کاربرد (لایه ۴ از مدل TCP/IP) و بالاتر از لایه انتقال (لایه سوم از مدل TCP/IP) قرار می گیرد. مزیت استفاده از این پروتکل، بهره گیری از موارد امنیتی تعبیه شده آن برای امن کردن پروتکل های غیرامن لایه کاربردی نظیر HTTP، LDAP، IMAP و… می باشد که براساس آن الگوریتم های رمزنگاری بر روی داده های خام (plain text) که قرار است از یک کانال ارتباطی غیرامن مثل اینترنت عبور کنند، اعمال می شود و محرمانه ماندن داده ها را در طول کانال انتقال تضمین می کند.

 

آموزش نصب SSL بر روی هاست های CPanel

ابتدا وارد هاست CPanel شوید .

1- از قسمت Security گزینه SSL/TLS را انتخاب کنید

2- در صفحه جدید بر روی لینک زیر عبارت Private Keys (KEY) کلیک کنید

3-از قسمت Generate a New Key در پایین صفحه با وارد کردن مشخصات هاست و سایز Key که میخواین بسازید ، بر روی Generate کلیک میکنید.

4- مجدد به قسمت SSL/TLS باز گردید

 

در این قسمت روی لیک زیر عبارتCertificate Signing Requests (CSR) کلیک کنید . (منظور همان Generate, view, or delete SSL certificate signing requests می باشد )

مشخصات فرم که دلخواه هست را تکمیل کنید و در پایین صفحه روی گزینه Generate  کلیک کنید

5-کد CSR دریافتی را در پنل کاربری خود در سایتی که SSL خریداری کردید در قسمت خودش  کپی کنید تا ایمیلی مبنی بر Approval یا تایید برای شما ارسال شده و شما باید بر روی لینک تایید کلیک کنید. صبر کنید تا ایمیل تاییدیه به همراه کد CRT برای شما ارسال شود.

6-کد CRT را کپی کرده و داخل یک Note Pad پیست کنید. فایل را با فرمت .crt ذخیره سازی کنید. مثلا: (sepahanserver.crt)

7- مجدد به قسمت SSL/TLS بازگردید

این بار بر روی لی زیرین عبارت Certificates (CRT) کلیک کنید

8-بر روی کلید Browse روبروی or Choose a .crt file کلیک کنید و فایل CRT را آپلود کنید.

9-پس از انجام تمامی موارد بالا تنها یک گزینه باقی می ماند بر روی لینک زیرین آن کلیک کنید

در صفحه جدید در بخش Domains بر روی منو پایین رونده کلیک نموده و نام دامنه خود که پیش تر برای آن CSR ایجاد نموده اید را انتخاب نمایید.

سپس در بخش Certificate محتوای فایل گواهی SSL که توسط شرکتی که از آن SSL تهیه نموده اید برای شما ارسال شده است را وارد نمایید.  در بخش Private Key می بایست کلیدی که در ابتدای امر در مراحل ایجاد CSR به دست آمده بود را وارد نمایید. در صورتیکه این کلید را برای خود ذخیره ننموده اید، می توانید وارد ماژول SSL/TLS Manager شده و بر روی Private Key کلیک نمایید و Private Key ها پیش تر ایجاد شده را در قسمت بالایی صفحه(مشابه تصویر زیر) مشاهده نمایید و محتوای آن را استخراج نمایید.

در بخش Certificate Authority Bundle نیز می بایست محتوای فایل Intermediate Certificate ارسال شده توسط شرکتی که از آن SSL تهیه نموده اید  را وارد نمایید (فایل Intermediate به همراه فایل Certificate در دو فایل مجزا برای شما ارسال می شود). در انتها نیز می بایست بر روی دکمه Install Certificate در انتهای صفحه کلیک نمایید تا SSL شما نصب شود.

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید