آموزش بک آپ گیری از CPanel

آموزش بک آپ گیری از CPanel

"ستون اصلی هر سایت اطلاعاتی است که در آن سایت قرار دارد و شما باید حساسیت بسیار بالایی نسبت به اطلاعات سایت خود داشته باشید. یکی از اصلی‌ترین وظایف شما در کسب‌وکارهای اینترنتی این است که از اطلاعات سایت خود به‌خوبی حفاظت کنید. یکی از این روش‌ها بک آپ گرفتن هست و اگر از سی‌پنل استفاده می‌کنید، حتما باید بک آپ گیری از CPanel را هر چند وقت یکبار انجام دهید."

اصلی‌‌ترین دلایل از بین رفتن اطلاعات

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است باعث به‌خطر افتادن اطلاعات سایت شما می‌شود و شما نمی‌توانید به‌صورت 100 درصد از امنیت اطلاعات خود مطمئن باشید بنابراین بایستی دلایل اصلی از بین رفتن اطلاعات را بشناسید و پیشگیری‌های لازم را در خصوص این موضوع را در راستای کار خود قرار دهید. اصلی‌ترین مواردی که باعث از بین رفتن اطلاعات شما می‌شوند شامل هکرها، اشتباهات شخصی شما، ویروس‌های مختلف و موارد دیگر هستند.

هکرها به‌عنوان یکی از تهدیدهای اصلی برای سایت شما به‌کار می‌روند و ممکن است بعد از نفوذ به سایت شما باعث از بین رفتن اطلاعات سایت شما شوند. البته برخی مواقع ممکن است خود شما باعث از بین رفتن اطلاعات سایت شوید که این موضوع ممکن است با انتخاب یک گزینه‌ی اشتباه و یا یک خطای جزئی اتفاق افتد.

ویروس‌ها جزء عوامل مخرب و اجتناب‌ناپذیر هستند که همواره در دنیای اینترنتی وجود دارند و شما چاره‌ی صد درصدی برای رهایی از آن‌ها ندارید و ممکن است با ورود به سایت شما به ‌طور کلی باعث تخریب سایت و از بین رفتن اطلاعات سایت شما شوند. البته به ‌جز مواردی که در اینجا ذکر شد موارد بیشتری نیز وجود دارند که برای شما تهدید به ‌حساب می‌آیند.

 

  • آموزش بک آپ گرفتن از سی پنل

 

ورود به سی پنل

در مرحله اول برای بک‌آپ‌گیری از Cpanel باید وارد سی پنل سایت خود شوید. پس از وارد شدن صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که در آنجا باید نام کاربری و رمز خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه‌ی “Login” کلیک کنید تا وارد حساب Cpanel خود شوید.

بخش BackUP

پس از انجام مراحل گفته‌شده با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد که شما برای اینکه بتوانید به قسمت بک‌آپ‌گیری سی پنل خود دسترسی داشته باشید باید آیکون Backup یا همان بک آپ را از قسمت File انتخاب کنید.

برای تهیه نسخه کامل از سایت خود که شامل تمام فایلها ، محتویات و اطلاعات سایت شما می باشد در قسمت Full Backup بر روی گزینه Download a Full Account  Backup کلیک کنید .

در قسمت Backup Destination محلی را که می خواهید بک آپ در آن ذخیره شود را انتخاب کنید .
در قسمت Email Address می توانید آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا در صورت اتمام بک آپگیری به شما از طریق ایمیل اطلاع داده شود .
در صورتی که نمی خواهید این کار انجام شود گزینه Do not send email notification of backup completion را انتخاب کنید .
و در پایان روی گزینه Generate Backup کلیک نمایید .

به این ترتیب یک بک آپ کامل از سایت خود تهیه کرده اید روی گزینه Go Back کلیک کنید.

در قسمت Backups Available for Download بک آپ ساخته شده را مشاهده میکنید ، می توانید روی آن کلیک کرده و آن را دانلود کنید و در کامپیوتر خود نگهداری کنید .

بک آپ گیری از فایل‌های سایت

با انتخاب این گزینه تنها از پوشه اصلی سایت خود نسخه پشتیبان تهیه خواهید کرد به ‌بیان ‌دیگر این گزینه مختص بک‌آپ گرفتن از فایل‌ها و پوشه‌های هوم دایرکتوری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بک آپ گیری از دیتابیس‌ها

همان‌طور که از اسم این گزینه پیداست با انتخاب این گزینه فقط از دیتابیس سایت بک‌آپ گرفته می‌شود.

بک آپ گیری از ایمیل‌های سایت

در واقع این گزینه از ارجاع‌ دهنده‌های ایمیل بک‌آپ می‌گیرد، به ‌بیان ‌دیگر این گزینه یک نسخه پشتیبان از تمامی ایمیل‌ها و فیلترهای مشخص‌شده برای ایمیل می‌گیرد.

 

به همین راحتی هر نوع بک‌آپی که می‌خواهید از سایت خود بگیرید را انتخاب کرده و در صفحه بعد دانلود کنید. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که می‌توانید بک‌آپ‌ها را از قسمت restore بازگردانی کنید.

 

 

امیدواریم این مقاله به شما برای بک آپ گیری از CPanel کمک کرده باشد.

 

 

 

آرین

آرین هستم عاشق تولید محتوا

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید